Covid-19 se objevil ve dvou zařízeních pro seniory v Ústeckém kraji

28.8.2020
Redakce

Za poslední týden přibylo 85 nových případů nákazy. V regionu se nákaza od začátku epidemie podle ministerstva zdravotnictví prokázala u 915 lidí, do čtvrtečního odpoledne se podle hygieniku 710 lidí uzdravilo a 19 lidí s koronavirem zemřelo. Nejvíce nemocných je na Ústecku, kde hygienici evidují 27 nakažených pacientů, po 23 lidech s nákazou je na Litoměřicku a Teplicku, dalších 16 lidí s covidem-19 je na Chomutovsku, 14 na Lounsku. Nejméně případů s nákazou v kraji, a to čtyři, je na Děčínsku a Mostecku.

„Nebylo to přímo při pobytu v Ryjicích, ale když ten člověk byl akutně ošetřen v nemocnici. Takže my ještě nevíme, jestli došlo k nákaze v Ryjicích nebo v nemocnici, ale protože už tam pobyl při návratu pár hodin a pak byl teprve oznámen výsledek, děláme preventivní opatření,“ uvedla k nákaze v LDN Šimůnková.

Další nakažení, zejména na Litoměřicku, Lounsku a Žatecku, jsou cizinci, kteří pomáhali při sklizni chmele. „Potom nám přibylo dost lidí, kteří pracují v Praze, takže nákazu si přivezli z Prahy,“ doplnila Šimůnková.

V karanténě jsou i pracovníci Činoherního divadla v Ústí nad Labem. „Včera (ve čtvrtek) a dneska probíhají testy a zatím je vše negativní, takže tam to vypadá, že se to podařilo zastavil,“ uvedla ředitelka.

První tři případy nákazy způsobené novým typem koronaviru Česká republika ohlásila 1. března. Mezi prvními nemocnými byl i muž z Děčína, který se vrátil z lyžařského pobytu v Itálii.

vera/čtk

Jaké zásoby ochranných pomůcek mají v zařízeních Ústeckého krajeNepřehlédněte