Cyklisté na Uherskohradišťsku mohou zakončit sezonu mezi vinohrady

4.10.2022
Simona Knotková

Cyklistickou sezonu na Uherskohradišťsku v sobotu 8. října symbolicky uzavře vyjížďka mezi vinohrady. Uskuteční se posedmnácté. Zájemci si mohou vybrat z pěti připravených tras, čtyř cyklistických a jedné pěší.

Účastníci si trasy volí podle délky a nabídky vinařů podél nich. Stezky jsou často pojmenované podle vinných odrůd. „Na všech těchto trasách bude připraveno bezmála 30 vinařských zastávek, na mnohých z nich pak občerstvení a doprovodné programy,“ uvedla Veronika Friedlová ze spolupořádajícího sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko.

Mezi novinky patří stezka Ryzlinku rýnského – Královská. Svou délkou 62 kilometrů a převýšením 352 metrů je vhodná pro fyzicky zdatnější. „Na trase je pěkná zastávka například ve Vlčnovských búdách, kde budou tentokrát na návštěvníky čekat hned tři vinaři,“ uvedl předseda správní rady Regionu Slovácko a uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha (ODS).

V nabídce jsou i stezka Muškátu moravského a Rulandského bílého, za poučením a historií se lidé mohou vydat na stezku Po stopách cisterciáků – Velehradská. Sadská stezka je určena zejména příznivcům pěší turistiky, ale za vinaři lze také na této trase vyrazit na kole. Vítáni jsou i koloběžkáři.

Vyjížďka odstartuje na uherskohradišťském Masarykově náměstí v 09:30. Registrovat k ní se lze do čtvrtečního poledne na webu Regionu Slovácko, případně v den konání přímo na místě. Startovné nyní činí 150 korun, na místě bude o 30 korun dražší. Po návratu z vinohradů nabídne odpolední program na Masarykově náměstí koncert kapely Lončáci. Připravena bude i tombola, lidé se mohou těšit také na vinný trh s nabídkou lokálních vinařů.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte