Cyklostezky mezi Lipnem a Rakouskem budou mít jednotnou infrastrukturu

16.8.2022
Jiří Bydžovský

Cyklistické stezky v oblasti lipenské přehrady a rakouského regionu Mühlviertler Hochland budou mít jednotnou infrastrukturu. Turisté tak mimo jiné budou moci využívat nové mapy a trasy propojí nápisy v českém i německém jazyce. Jde o stovky kilometrů cyklistických stezek.

„Jde nám o to, abychom sjednotili trasy na obou stranách hranice. Cyklisté se budou moci nově orientovat pomocí stejných informačních tabulí, kde navíc budou texty ve dvou jazycích,“ uvedl Jiří Falout ze spolku Lipno-Donau, který za projektem stojí. Jde například o stezky, které vedou od lipenské přehrady směrem do Bad Leonfeldenu nebo Guglwaldu.

Podle Falouta je projekt důležitý i pro to, aby se regiony více propojily také po jiné stránce. „Například u nás se v těchto dnech koná Lipno Sport Fest, a v Rakousku o tom prakticky nikdo neví. V Rakousku je zase festival knedlíků nazvaný Knödltisch, a o něm nevíme na naší straně hranic zase nic my,“ řekl Falout.

Okolí lipenské přehrady patří mezi nejnavštěvovanější turistickou oblast Jihočeského kraje. V souvislosti s projektem propojení s rakouským regionem Mühlviertler Hochland se dnes uskutečnila cyklistická akce nazvaná Na kole přes hranice. „Jedná se o neorganizovanou vyjížďku po trase Bad Leonfelden – Vorderweißenbach – Guglwald – Přední Výtoň – Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod a zpět do Bad Leonfeldenu. Lidé se mohli připojit kdekoliv. Vyjížďka má upozornit na to, že jsou cyklotrasy na obou stranách hranice,“ řekl Falout.

Zdroj:čtkNepřehlédněte