Nehoda se stala po 6:00 a zablokované jsou oba pruhy. Omezený provoz je i ve směru na Prahu. „Úlomky kamionu zasahují do rychlého pruhu, takže na Prahu se jezdí jen jedním pruhem,“ řekl mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík. Dodal, že uzavírka ve směru na České Budějovice bude trvat do dopoledních hodin. Na místo dorazila kolem 09:00 technika, která bude kamion zvedat.
„Nehoda je bez zranění. Řešíme únik provozních kapalin. Z nádrží jsme již odčerpali 300 litrů nafty a nafta vyteklá na vozovku podle posouzení odborného pracovníka neohrozila životní prostředí,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.
Všechny vozovky na jihu Čech jsou po ránu sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři je preventivně ošetřili ve čtvrtek večer a v noci na pátek, řekl dispečer jihočeské správy a údržby silnic Vojtěch Fürst.
Zdroj: ČTK


















