Hokejová Plzeň hlásí další dvě posily do obrany!

3.5.2022
Andrea Jančová

Hokejová Škoda Plzeň posiluje obranu. Do svých řad přivítala další dva zkušené obránce – z Českých Budějovic míří na západ Čech Jan Piskáček a z Kladna Marek Baránek.

33tiletý zkušený obránce Jan Piskáček podepsal smlouvu na dva roky. „Na Honzu jdou od Jardy Modrého skvělé reference, díky kterým jsme si potvrdili naše povědomí – Pisky je ideální kluk do kabiny, který umí stmelit kolektiv. Navíc může do obranné dvojice dostat mladého kluka, s nímž je ochotný pracovat a učit ho. To jsou pro nás zásadní věci. Navíc je to zkušený borec, který má něco odehráno a měl by nám v defenzivě hodně pomoct. Jednoznačná volba, o Honzu jsme hodně stáli,“ uvádí k důležitému podpisu smlouvy sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák.

„Jsem poctivý obránce, který hraje tvrdě a důrazně. Budu se snažit odvádět svou práci nejlépe, jak dovedu. Na této poctivosti a práci mám postavenou celou svou kariéru a nic měnit nebudu. Nikomu nenechám ani centimetr ledu zadarmo!“ hlásí po příchodu do Plzně Jan Piskáček.

27tiletý Marek Baránek podepsal s Indiány roční kontrakt s následně jednoletou opcí. „Marek má v sobě obrovský potenciál, což mi potvrdil i trenér Kladna David Čermák. Udělal za poslední dva roky velký progres. Je to z mého pohledu vyvážený bek – umí přitvrdit, ale na Kladně k tomu hrál přesilovky a dělal v nich boky. Jsme rádi, že ho máme,“ dodává Tomáš Vlasák.

Když jsem proti Plzni nastupoval v roli soupeře, vždycky se mi líbilo, jak mají útočné pojetí hry a jak pracují s mladými hráči. Tohle je mi na Plzni opravdu sympatické,“ říká k podpisu smlouvy Marek Baránek. „Rád umím přitvrdit a myslím, že jsem komplexní obránce. Umím podpořit útok, poslední dvě sezóny jsem hrál v přesilovkách. Mám rád tvrdou hru a být pro soupeře nepříjemný, a tím pomáhat týmu. Očekávání musím potvrdit, jakmile budu mít na sobě plzeňský dres,“ dodává.

Zdroj :vz,HC Škoda Plzeň


Témata:

Nepřehlédněte