Děkan suchdolské fakulty byl korunován s kostí a ananasem

18.10.2021
Andrea Cerqueirová

V rámci Dne s Fakultou tropického zemědělství České zemědělské univerzity v pražském Suchdole, který se uskutečnil 15. října, byl do funkce symbolicky uveden, respektive korunován, belgický děkan Patrick Van Damme, který byl oficiálně inaugurován letos v květnu.

FOTO: Korunovace děkana

Korunovace děkana - All-focusKorunovace děkana - All-focus

Korunovace byla pojata v odlehčeném duchu, bylo mu přítomno plno studentů i vyučujících. „Stabilita, jednota, ochrana i plnost stolce jest mým posláním proti intrikám, područenství, skleslosti, netvůrčnosti, žízni a nechutenství, k tomu mi dopomáhej, femure (kost stehenní – pozn. red.) a ananasi,“ zněl v českém překladu anglicky pronesený slib.  Nový děkan, držíce umělou kost i ananas, pak musel říct větev, přičemž poté to musel stvrdit vypitím tří panáků naráz – rum symbolizoval dřevo, zelená listy a griotka plody. Děkan vše pojal s naprostou lehkostí, vládla příjemná atmosféra.

Přednášky, prezentace i ochutnávka jídel

Při Dni s Fakultou tropického zemědělství České zemědělské univerzity, který se konal u příležitosti 60. výročí jejího založení, se uskutečnilo mnoho přednášek nebo prezentací studentských spolků či nejrůznějších příležitostí pro studenty. Jelikož mnozí studenti fakulty jsou ze zahraničí, prezentovali zajímavosti o zemích, z nichž pocházejí, včetně tradičních jídel. Ty následně nachystali, aby ostatní mohli ochutnat. Jednalo se kupříkladu o pokrmy indické, kurdské, z Ghany a mnoha dalších zemí. Zapít je bylo možné například pivem Suchdolský Jeník, které je vyráběno na Technické fakultě České zemědělské univerzity.

Z uvedení unikátní laboratoře v Zambii.

Vědci ze suchdolské fakulty přivezli do Zambie unikátní laboratoře k testování nejen covidu

Mezinárodní rozvojová spolupráce

Fakulta tropického zemědělství je zaměřena na problematiku mezinárodní rozvojové spolupráce, zemědělství, rozvoje venkova a trvale udržitelného nakládání s přírodními zdroji v tropech a subtropech. Nabízí studium v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech, přičemž magisterské a doktorské probíhají výhradně v angličtině. Studenti mohou absolvovat stáže na partnerských univerzitách v EU, fakulta realizuje rozvojové projekty v různých částech světa, například v Gruzii, Senegalu, Kambodži či Vietnamu.

Zdroj: vlastníNepřehlédněte