Den Země: Výměna know-how Prahy a Tchaj-wanu i úklid v Mníšku

28.4.2021
Andrea Cerqueirová

„Hlavní přínos kulatého stolu je pokračování ve výborných vztazích, které Praha s Tchaj-wanem má a ve vzájemném vyměňování zkušeností v naplňování svých klimatických plánů a strategiích. Jak Praha, tak Tchaj-wan se v rámci boje proti klimatickým změnám snaží hledat ta nejlepší možná řešení. Tchaj-wan je technologická velmoc, která má Praze a potažmo i dalším co nabídnout,“ tlumočil pro Náš REGION slova náměstka pražského primátora Petra Hlubučka jeho asistent Tomáš Nakládal.

Do Brna putují respirátory, dostalo je darem od Tchaj-wanu

Hledání možností společných projektů

Kulatého stolu, ke kterému bylo připojit se online, se zúčastnili primátor Zdeněk Hřib, tchaj-wanský ministr zahraničí Joseph Wu, předseda Komise Rady hlavního města Prahu pro udržitelnou energii a klima Martin Bursík a mnozí další. Praha i Tchaj-wan v těchto oblastech realizují řadu inovativních a ambiciózních projektů a opatření, přičemž kulatý stůl odstartoval vzájemný dialog s cílem dlouhodobé výměny odborného know-how, příkladů dobré praxe, efektivních opatření a hledání možností společných projektů.

Akce Ukliďme svět vrcholí, lidé naplánovali stovky úklidů

V Mníšku při úklidu pomohly pytlomaty

Den Země, který byl kulatým stolem připomenut, v České republice „zakořenil“ – v mnoha obcích, městech, lesích či parcích pořádají v té době úklid. I letos tomu tak bylo. Kupříkladu v Mníšku pod Brdy letos umístili pytlomaty, kam lidé odpadky vhazovali. „Obrátilo se na nás několik občanů s dotazem, zda budeme pokračovat v dobrovolnických úklidových akcích, aby se do nich mohli zapojit. A právě celosvětově připomínaný Den Země se nám zdál jako vhodná příležitost pro uspořádání větší úklidové akce,“ uvedla tamní místostarostka Dana Dalešická.Nepřehlédněte