Deset škol v Libereckém kraji omezuje nákaza koronavirem. Zavírat nebo nezavírat třídy?

7.9.2020
Redakce

V Libereckém kraji je 249 základních a středních škol. Případy nákazy se vyskytují ve školách ve vícero městech. „Jsou na Liberecku, Jablonecku a Semilsku,“ uvedla Balašová. O nákaze v jedné třídě na základní škole v Liberci – Vratislavicích dnes informoval městský obvod na svém webu. Hygienici už minulý týden ve čtvrtek poslali do karantény jednu celou první třídu i s učitelkou ze ZŠ Vrchlického v Liberci. V pátek byla kvůli pozitivnímu testu u jednoho žáka uzavřená první třída v odloučeném pracovišti kokonínské základní školy v Jablonci – Vrkoslavicích.

Postup při objevení nákazy kritizuje náměstek libereckého primátora pro školství Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Obává se, že na konci září už budou tímto způsobem uzavřené všechny školy. „Začněme covid vnímat jako běžné respirační onemocnění, ochraňme důkladně rizikové skupiny (jako před chřipkou) a nechme děti chodit školy. Dneska už je covid jen v našich hlavách a škodí tam,“ uvedl již dříve Langr.

V Libereckém kraji za posledních 24 hodin přibylo 11 nových případů covidu-19. Podle údajů na webu Krajské hygienické stanice v Liberci je v kraji aktuálně 193 nakažených, dalších 139 lidí je v karanténě. Podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví odhalily testy v Libereckém kraji od začátku pandemie 694 nemocných, sedm jich komplikacím spojeným s koronavirem podlehlo. Hygienici zatím nechali otestovat v kraji bezmála 19 500 lidí.

vera/čtk

Vodící psi prováděli své pány Libercem. V neděli se konalo neoficiální mistrovstvíNepřehlédněte