Děti malují pohádky pro potěšení seniorů v domovech

Pohádka pro radost – to jsou stovky obrázků malovaných dětmi na téma oblíbené pohádky. Projekt organizuje nezisková společnost Mezi námi, která se již 7 rokem zabývá sbližováním generací především prostřednictvím společných aktivit těch nejstarších s nejmladšími. Jednou z nich je i oblíbený program Povídej, ve kterém pravidelně dochází děti z mateřských a základních škol do domovů seniorů.

Z důvodu aktuálních omezení je program pozastaven, což bylo právě impulsem pro vytvoření nového projektu Pohádka pro radost, který je současné situaci šitý na míru. Vyzývá naše nejmenší ze všech koutů naší vlasti k malování pohádek pro potěšení babiček a dědečků. K výzvě se připojil i program UčíTelka, který ve svém vysílání o projektu informoval a oslovil spousty dětských diváků. Do aktivity jsou zapojeni i rodiče malých malířů, kteří obrázky fotí a prostřednictvím webových stránek posílají do Mezi námi. Odtud po grafické úpravě putují do tiskárny a následně jsou koordinátory rozváženy do více než 60 seniorských domovů v Praze a dalších více než 100 po celé České republice.

Je potěšující, jaký zájem akce u dětí vyvolala a jak moc jim na nejstarší generaci záleží. Nakreslily přes 500 obrázků a k mnohým přidaly veselé a někdy i velmi dojemné vzkazy.

V současnosti Pohádky dělají radost více než 10 000 babičkám a dědečkům. A z domovů přichází mnoho krásných reakcí a poděkování.

Zachraňovaný hostinec v Trávníčku má zatím výčep jen venku

“Dnes jsme všechny ty krásné obrázky ukázali našim babičkám a dědečkům a nechali je vybrat ty, které si přáli dekorativně umístit ve společenské místnosti tak, aby je měli neustále na očích. Líbily se všechny obrázky, ale největší úspěch sklidily ty, kde jsou i písemná povzbuzení 🙂 To je přesně to, co naši uživatelé teď potřebují nejvíce a účel to tedy naprosto splnilo! Zákazy návštěv a vycházek trvají už dlouho, osobně všechny naše klienty obdivuji, jak trpělivě, pokorně  a statečně snášejí všechna ta nařízení a opatření. Je jim samozřejmě bohužel smutno, u někoho se už občas projevuje i určitá apatie, chybí jim kontakt nejen s vlastními dětmi a rodinnými příslušníky, ale rovněž i s malými dětmi z MŠ, kteří do nich při návštěvách vždy „napumpují“ nový elán a dobrou náladu. Ještě jednou mnohokrát děkujeme Vám VŠEM, kteří se na této akci podílíte! Vám, Vašemu týmu, paním učitelkám, rodičům a samozřejmě dětem! Děkují rovněž i naše babičky a dědové a vyřizují srdečné pozdravy…”  píše v dopise pan Dan, aktivizační pracovník z Domova pro seniory Centrin CZ s.r.o. v Praze 6.

A vzkazy jsou i osobní, určené konkrétním dětem. “Moc děkuji za krásný obrázek, takový hrnečku vař by se mi náramně hodil. Ráda bych poděkovala adresně. Budu ráda když se dozvím od koho ten obrázek mám jmenovitě. Ještě jednou děkuji babi Erika”

poh

Včera, 15:25
Více než tři tisíce metrů vysoké zasněžené hřebeny jihoamerických velehor And, nejdelšího horského pásma na...
Včera, 14:00
Středověké vojenské ležení, kdesi v Uhrách. Tak, jak zcela nepochybně vypadalo, vždyť filmoví tvůrci se...
Včera, 10:20
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 10:20
Fenomén chataření a chalupaření se rozvinul v Československu za normalizace, i když trampování a pobyt...
Včera, 08:20
Do paměti televizních diváků se nesmazatelně zapsal jako knížepán z pohádky Princezna ze mlejna nebo...
2.6.2020
Duchovní život našich předků před přijetím křesťanství byl velmi pestrý. Nebyli tak negramotnými a nekulturními...
2.6.2020
Člověk si otázku „proč“ klade od úsvitu dějin. To je jistě chvályhodné, ale svět dokážou...
2.6.2020
Přijedete-li do Hořic, malebného městečka na půli cesty mezi Hradcem Králové a Jičínem, omámí vás...
2.6.2020
Pamatujete si slavnou scénu z trezorového filmu Karla Kachyni Ucho, kde svou životní roli zahrála...
2.6.2020
Dnes si asi sotva představíme, jak obtížné bylo navázat spojení s někým vzdáleným, když předtím bylo...
1.6.2020
Záhadná smrt devíti členů Djatlovovy výpravy, která měla za cíl v únoru 1959 vystoupat až...
Reklama