„Důvodem je nedostatečná kapacita jeslí v Londýnské ulici,“ uvedla místostarostka Alexandra Udženija, která stavbu nových jeslí iniciovala. Počet obyvatel, tedy i dětí Prahy 2 totiž roste. „Mrzí mě, že už nejsem ve věku od jednoho roku do tří let, abych v jeslích byla,“ řekla v nadsázce Udženija. Jesličky jsou totiž pro děti v tomto věkovém rozpětí určeny, jednu třídu budou navštěvovat děti do dvou let, druhou tříleté.
Ačkoli jsou jesle umístěny poblíž frekventovaných ulic Ječná a Štěpánská, je tam klid a zeleň. Vchází se do nich ze Štěpánské a jsou v těsné blízkosti kostela sv. Štěpána a poklidné ulice Na Rybníčku, proto i jesle nesou jméno Na Rybníčku. Vevnitř to ještě voní novotou. U jeslí je hřiště s herními prvky. „Původně tady bylo dětské hřiště, to jsme posunuli hned vedle, je modernější a větší, takže z toho budou mít užitek všechny děti,“ uvedla Udženija.
Zájem je velký
Chod jeslí bude mít ve své režii ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2 Martina Polanská: „Zájem o umístění dětí v našich nových jeslích je velký. Zatím máme rezervace na 35 míst, kapacitu brzy naplníme. Jesle budou mít kolem deseti zaměstnanců včetně personálu v kuchyni a na úklid.“ Dům je v majetku městské části. Rekonstrukce začala v červnu 2017, byly obnoveny původní prostory a přistavěla se nová část směrem do zahrady. Nová budova má čtyři podlaží.
Celkové náklady činily 35 milionů korun, městská část zaplatila šest milionů korun, další peníze byly z dotací Evropské unie a od hlavního města.

































