Děti z Prahy 6 posílají přání vojákům. Zamíří na misi do Mali

24.11.2020
Zuzana Půrová

Konkrétně poputuje více než sto přáníček na zahraniční misi do Mali. „Vojáci jsou během zahraničních operací daleko od rodiny a přátel. To si uvědomují hlavně v období svátků. Pozornost a zájem nejen rodiny, ale i jiných, velmi vítají. Přání od dětí už tradičně zdobí chodby pracovišť a zázemí. Přáníčka, která za nimi teď odletí, jsou nádherná, plná vzkazů dětí, pro které jsou hrdiny. Věřím, že je ve svátečním čase potěší,“ řekla brig. gen. Lenka Šmerdová z Generálního štábu Armády ČR.

Děti malovaly dobrovolně

Děti svá přání, v nichž se často vyznávaly ze svého obdivu k vojákům, kteří na zahraničních misích denně riskují život, tvořily u příležitosti připomínky Dne veteránů. „Šlo o dobrovolnou aktivitu v rámci výtvarné výchovy v době, kdy byly školy zavřené. Bylo pro nás milým překvapením, kolik nádherných, pečlivě vyrobených přání, se spoustou dojemných vzkazů a upřímných přání, se nám na radnici sešlo a my je mohli předat dál,“ řekla radní šestky pro školství Marie Kubíková.

Kříž smíření připomíná v Praze 6 bitvu na Bílé hoře

O zřízení mise bylo rozhodnuto na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN z roku 2012 a žádosti malijské vlády. Česká republika se připojila k výcvikové misi Evropské unie European Training Mission v Republice Mali s cílem podpořit místní vládě oddané síly ve vedení ozbrojeného boje, zlepšit jejich taktiku i dovybavit je zbraněmi v jejich boji proti povstalcům. Hlavními úkolem celé mise je pomoc při výstavbě a výcviku malijské armády tak, aby byla v budoucnu schopna čelit útokům islamistických radikálů a zachovat suverenitu a teritoriální integritu země.Nepřehlédněte