Distributoři drog mají utrum. Došlápli si na ně policisté

4.2.2021
Táňa Pikartová

„Obviněné osoby, jednačtyřicetiletá žena a její o tři roky starší partner, distribuovali drogu pervitin minimálně od července 2019 ve svém bytě na jednom z kolínských sídlišť, a to především svým známým a přátelům, kteří je navštěvovali za účelem získání drogy. Za jejich prodej si přišli na několik desítek tisíc korun,“ připomíná Michaela Richterová, tisková mluvčí P ČR.

Dvojici usvědčily při domovní prohlídce kriminalisté sáčky pervitinu, ale také marihuany, extáze i finanční prostředky z prodeje drog. Zajištěné drogy byly zaslány k odbornému zkoumání, které určí přesné složení a množství účinné látky.

Obchodovat s drogami se nevyplácí. Své o tom ví skupina mužů z Karvinska, která je kupovala na darknetu

„V bytě kromě drog a peněz kriminalisté zajistili další věci, které můžou pocházet z trestné činnosti. Elektrokolo, elektrokoloběžka, dětský motocykl a hoverboard. Pokud poznáváte či postrádáte nějakou z výše zmiňovaných věcí, ozvěte se policistům na linku 158 nebo přímo kolínským kriminalistům na telefonní číslo 974 874 463,“ dodává tisková mluvčí.

Obvinění byli v posledních třech letech za stejný trestný čin už jednou pravomocně odsouzeni. Nyní jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.Nepřehlédněte