• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Do Karlovarského kraje dorazil ráno silný vítr, lámal stromy a větve

  21.10.2021
  Roman Kořinek

  Hasiči v Karlovarském kraji od rána zasahují u škod, které způsobil silný vítr. Nejsilnější poryvy přišly okolo 7:00. Vítr lámal stromy a větve a uvolnil část střechy na mateřské škole v Sokolově, informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Silný vítr pak na některých místech omezil dopravu na silnicích i železnici. Desetitisíce lidí jsou také bez elektřiny. Hasiči dopoledne vyjížděli asi ke stovce zásahů.

  Kvůli silnému větru a následnému pádu stromů a větví je v Karlovarském kraji k 13:00 bez elektřiny 21.000 domácností, řekla regionální mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Zasažené jsou části měst i obcí téměř po celém kraji, výpadky jsou například v Andělské Hoře, Sadově, Toužimi, Teplé, Lokti, Horním Slavkově či v Chodově. Po celém regionu pak energetici evidují 17 poruch na vedení vysokého napětí. V terénu jsou kvůli opravám desítky pracovníků.

  V Sokolově vítr uvolnil část oplechování střechy na mateřské škole v ulici Kosmonautů. Podle starostky Renaty Oulehlové (ANO) budou hasiči uvolněnou střechu zatím zatěžovat pískem. Děti ani učitelky nejsou v ohrožení a zůstávají v budově.

  Hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům na silnici. První výjezdy byly už před 7:00 ráno, například do Olšových Vrat u Karlových Varů nebo do Milíkova na Chebsku, kde odstraňovali stromy a větve ze silnic. Další výjezdy měli po celém kraji, opět hlavně ke zlomeným nebo spadaným stromům. V Nové Roli spadl strom na zaparkované auto. V Ostrově nebo Staré Roli pomáhali hasiči s upevněním větrem uvolněné střechy, stromy na silnici krátkodobě uzavřeli dopravu například v Toužimi nebo u Boučí na Sokolovsku. Spadlý strom pak přerušil i vlakovou dopravu mezi horním a dolním nádržím v Karlových Varech.

  Na silný vítr upozorňovali meteorologové předem. Hasiči tak podle mluvčího Kasala posílili služby na všech stanicích v kraji. „Vždy minimálně o jedno výjezdové družstvo, posílený je rovněž početní stav operátorů na operačním středisku,“ upřesnil Kasal.

  Zdroj: čtk  Nepřehlédněte