Do Krkonoš rychleji, Nová Paka se konečně dočká silničního obchvatu

22.5.2021
Redakce

Předpokládaná hodnota zakázky je 1,6 miliardy korun bez DPH, uvedl dnes na twitteru generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stavba obchvatu o délce 8,5 kilometru má pravomocné stavební povolení a jeho výstavba by mohla začít v posledním čtvrtletí letošního roku.

Zástupci královéhradecké pobočky ŘSD letos v dubnu ČTK řekli, že v září by mohl začít archeologický průzkum. Samotná výstavba obchvatu by měla trvat tři roky.

Nadsamec, sexuální predátor, nebo sprosté lži? Feri čelí skandálním obviněním

Ve směru od Jičína obchvat začne před Kumburským Újezdem a povede mezi Novou Pakou a novopackými částmi Heřmanice a Štikov. Zpět na silnici I/16 se napojí ve Vidochově. Zhruba v polovině trasy obchvatu stavbaři vybudují nad údolím 423 metrů dlouhou estakádu, půjde o největší mostní objekt obchvatu. Součástí obchvatu bude i 22 protihlukových stěn o délce 4,18 kilometru.

U Benešova zmizí dopravní špunt, stavbaři předělají problematický úsek

Obchvat z devítitisícové Nové Paky svede dopravu ze silnice I/16, která je mimo jiné důležitou trasou ve směru z Prahy do Krkonoš.

Příprava stavby obchvatu Nové Paky začala před více než 30 lety. V posledních letech ji protahovalo majetkové vypořádání nemovitostí pro stavbu. Upravovala se také projektová dokumentace.Nepřehlédněte