Nadsamec, sexuální predátor, nebo sprosté lži? Feri čelí skandálním obviněním

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) má problém. Na sociálních sítích se podle webu Parlamentní listy množí obvinění, která proti němu vznášejí studentky, a to nejen vysokých škol, ale i těch středních! Zatím není jasné, zda se obvinění zakládají na pravdě, nebo jde jen o neférovou součást předvolebního boje. Feri se obrnil hradbou mlčení.

Obvinění mohou fatální důsledky pro koalici SPOLU, ve které je Feri hlavní tváří programu zaměřeného právě na mladé voliče. Namísto toho, co může koalice mladým lidem nabídnout, se nyní řeší chování korunního prince TOP 09.

Parlamentní listy zdůrazňují, že „se jedná o spekulace bez přímých výpovědí potenciálních obětí sexuálních výpadů“. Obvinění se nicméně množí. Web cituje teoložku a básnířku Magdalenu Šipku. „Já znám holku, které se to skoro stalo, ale měla dost sebevědomí a vyhodila ho z bytu. Takže mi to asi přijde pravděpodobný. Ale dokud o tom nepromluví nějaká z holek, které se to skutečně stalo, je dost nejisté o tom spekulovat,“ napsala.Feri se měl ale prý podle básnířky agresivně dožadovat sexu. „Přibližně tak, ale je otázka, jestli to je zneužití. Spíš prostě nevhodný, lehce agresivně vznesený nárok na sex, na který nepřistoupila. Na tom ještě není nic trestného. Spíš když jsem četla toto vlákno, prostě mi do toho tento příběh zapadal,“ uvedla teoložka.

Další z komentujících tvrdí, že poslanec nabízí dívkám po svých přednáškách, které má na středních školách s tím. „S mně dost blízkou osobou chtěl spát, když dělal přednášku na gymplu, kam chodila, ale ona ho odmítla, tak spal s její spolužačkou nahned. Absolutně vůbec bych se nedivila, že někoho znásilnil, je perverzní a egoistickej,“ tvrdí jedna z uživatelek sociální sítě.

Ke kauze si řekl své i aktivista Kryštof Stupka, který zveřejnil svou komunikaci s jednou z bývalých členek strany, která odpověděla: „Já ho nechci z ničeho obviňovat, ale vždycky potkám nějakou holku a: ‚Ty jsi v topce? Znáš Dominika Feriho? … Po kamarádce/po mně chtěl, abych mu ho ‚vykouřila‘ a podobně… a to jsou desítky, ne-li stovky příběhů…,“.

Případ se začal řešit pouhé dva dny poté, co koalice SPOLU v Brně odstartovala kampaň před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. Politik o celé kauze mlčí. Redakce Parlamentních listů se ho bezúspěšně snažila kontaktovat již od 18. května.

Dnes, 11:14
Radost a smutek v rozmezí jednoho dne zažila rodina jednadvacetileté Isry Shaaban. Mladou ženu postihl...
Dnes, 09:16
Nedaleko vesnice Tepekov v turecké provincii Artvin došlo před pár dny k tragédii. Jednasedmdesátiletá žena...
Dnes, 07:57
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 07:57
Bertha Benzová nebyla jen tak ledajaká žena. Kromě toho, že byla manželkou průkopníka motorismu Karla...
Včera, 15:30
Britka Claire Taplin zveřejnila na internetu video své dcery, kterou neznámý muž během návštěvy klubu...
Včera, 14:50
Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se přiznal k účasti na čtyřech loupežích,...
Včera, 14:10
Na eBay narazíte na všelijaký bizár. Jeden z podnikavců tam před nedávnem například dražil domnělý...
Včera, 13:52
Američan Michael Freedy (39) z Las Vegas si první myslel, že má jenom úžeh. Lékaři...
Včera, 13:14
Americký výrobce hraček Mattel vyrobil panenku Barbie podle vědkyně, která stojí za vakcínou proti covidu-19...
Včera, 08:50
Rozsáhlá studie, která se zabývá příznaky covidu, vydala aktualizovaný seznam s nejčastějšími symptomy u naočkovaných...
Včera, 08:09
Pozornost veřejnosti se v poslední době začíná obracet i na zatím tabuizované téma, a to...
Reklama