Do nové ZUŠ v Chodově se stěhuje nábytek i hudební nástroje

24.11.2021
Roman Kořinek

Do nové základní umělecké školy v Chodově na Sokolovsku se stěhuje nábytek i hudební nástroje. Firma je sem přemisťuje ze tří původních budov rozmístěných po městě. Stavební úpravy nové ZUŠ skončily v létě, do konce roku se mají učitelé i vedení přestěhovat. Se zahájením výuky se počítá na začátku příštího roku, řekla ředitelka Jitka Kaprová.

„Již jsme zavřeli výuku pro hudební obor, protože stěhujeme velké vestavěné skříně, které se potřebují demontovat, a z hlediska bezpečnosti nikdo ve škole být nemůže. Stěhujeme také pianina, která se nepotřebují k výuce,“ řekla Kaprová.

Firma stěhuje také drobné hudební nástroje, jako například housle, akordeony či trubky, které momentálně nemají zapůjčené žáci. Škola zakoupila i dvě nová pianina, která se přestěhují až v lednu. Hudebních nástrojů má škola nyní dostatek.

V budově, kde byla původně základní škola, najdou místo žáci hudebního, výtvarného či literárně-dramatického kroužku. Součástí bude také nový koncertní sál s moderní zvukovou technologií, který chce město i pronajímat.

Největší investice třináctitisícového města v posledních letech skončila v létě. Práce se zpozdily o několik týdnů kvůli komplikacím spojeným s epidemií koronaviru. Náklady na vybudování školy dosáhly 44 milionů korun, další dva miliony způsobily vícepráce. Upravilo se i okolí školy, kde je nový chodník a zeleň. Hlavní vchod je na opačné straně, kde se postavila nová příjezdová cesta, parkoviště a další travnatá plocha, kterou využije umělecká škola ke svým účelům.

V letošním roce se i navzdory epidemii koronaviru přihlásilo k hudebním oborům podle ředitelky 440 žáků, což je srovnatelný počet s předchozími lety. Největší zájem je dlouhodobě o hudební obory.

Zdroj: čtk

 Nepřehlédněte