Do pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka

Další fotky

Pražská klubová scéna je tento týden trochu ochuzená kvůlivá plicním neduhům Ivana Hlase. Ale i tak se nemusíte v Praze po večerech nudit.

Středa 14. března

Klub Vagon uvádí ve 21 hodin koncert skupiny Znouzectnost. Dříve byl k této kapele uváděn poddotek: nekuřácký koncert. To jsou dnes bohužel všechny. Ani netušíte, kolik muzikantů omezilo nebo dokonce utnulo svoji koncertní kariéru kvůli protikuřáckému zákonu!

V Malostranské Besedě je ve středu první ze dvou koncertů Radůzy a kapelou. Nepřehlédnutelná postava zpěvačky, šansoniérky, písničkářky, harmonikářky a hudební skladatelky, která se vlastně jmenuje… a vlastně, víte co, když si někdo chce říkat Radůza, tak je to prostě Radůza! Jen jsme chtěli říct, že začíná v půl deváté večer.

Malostranská Beseda slaví 150 let od svého založení. S kterými významnými jmény je spojena?

Čtvrtek 15. března

V Besedě se koná repete Radůzy.

V Lucerna Music Baru se ukážou Krucipüsk. Původem liberecká skupina hraje od roku 1991 metal, thrash metal a hardcore.

A na Slamníku v Bubenči hraje – cca od půl deváté – hudební uskupení Pozdní lítost. Vzniklo v roce 1991, současné složení hraje s bubeníkem Jirkou Horálkem a kytaristou Honzou Volným od roku 2006. K nim se přidá Schelinger revival

Hudební podniky, kde se psala historie divoké České republiky 90. let. Znáte je?

Pátek 16. března

Ano, Švandovo divadlo není typický pražský hudební klub a Hradišťan s Jiřím Pavlicou nejsou typické rockové kapely… Ale popravdě, když se mezi muzikanty mluví o této kapele a tomto pánovi, mluví se v drtivé většině s úctou, takže můžeme jen doporučit.

Jiří Pavlica (*1953 v Uherském Hradišti) je houslista a skladatel, v Hradišťanu ú§sobí od roku 1970, což už je skoro na pováženou, od roku 1978 ti je jeho uměleckým vedoucím. Byl ve svobodném povolání (1978–1980, člen skupiny Javory Petra Ulrycha), v letech 1980–94 pracoval jako redaktor hudebního vysílání Československého (nyní Českého) rozhlasu v Brně, od roku 1994 je opět ve svobodném povolání.
Zpočátku svou pozornost zaměřoval na moravský folklorní materiál, který nestudoval jen v regionálních souvislostech, ale i v historickém a dobovém kontextu a v hudebních vztazích.
Zatím posledním autorským albem jsou Vteřiny křehké (2014).
Jako skladatel je Jiří Pavlica zařazován do oblasti crossoveru, což vychází zejména z jeho bohaté spolupráce s hudebníky jiných žánrů (jazz, folk, rock, vážná hudba). V českém prostředí dlouhodobě spolupracoval třeba s Vlastou Redlem, Žalmanem Lohonkou, Emilem Viklickým nebo se Spirituál kvintetem.
Je držitelem zlatých desek za alba AG Flek a Hradišťan, Ozvěny duše, Mys Dobré naděje, Hradišťan Live, Vteřiny křehké a platinové desky za album O slunovratu.

Betlémskou kapli v Praze zná asi každý. Víte, kde je ta druhá a co má společného s operací Anthropoid?

Přestože legendární bubenečsko-dejvická kapela OOZ vystupuje obvykle až předposlední pátek v měsíci, tentokrát jí návštěvníci prastaré putyky na Slamníku uslyší už půli měsíce. Frontman nebo chcete-li zpěvák a trumpetista Michal jest totiž občanským povoláním kavárník – a ti holt mají krátké a dlouhé týdny a zrovinka to tak vyšlo…

Sobota 17. března

Nabízí se rovněž kapela z Bubenče a okolí, ParadeMarche. Tentokrát spustili se chlapci se z kopce do Malostranské Besedy, která užuž se otřepala z oslav 150. narozenin. Výkop bývá – stejně jako na Slamníku – kolem půl deváté.

Živoucí legenda Hana Zagorová. Kolik nazpívala písní a bez čeho nemůže žít?

Neděle 18. března

V osm do Balbínovy poetické hospůdky až z dalekého Jindřichova Hradce zavítá právní pomoc.

Ivo Jahelka (*1954 v Dačicích) je právem zaškatulkován jako folkový písničkář. Je to už opravdu hodně dlouho co se začal se věnovat zhudebňování různých soudních případů a všelijakých kuriózních příběhů ze života. V polovině 80. let uspěl na folkovém festivalu Porta, když se jeho píseň „Soudili se“ dostala na výběrové album Porta ’84 a byl vyhlášen osobností Porty ’85. Následně začal vydávat vlastní autorská alba, kde zhudebněné soudní případy prokládá zábavným mluveným slovem.

FOTO: Do pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka

Do pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - RadůzaDo pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - ZnouzectnostDo pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - HradišťanDo pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - OOZDo pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - OOZ – Petr Šabach jr
Další fotky
Do pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - Ivo JahelkaDo pražských klubů zavítá Radůza, Hradišťan s Jiřím Pavlicou i zpívající právník Ivo Jahelka - ParadeMarche

 

Včera, 16:29
Podle všeho jí byl příslušník německého šlechtického rodu Welfů zvaný Heinrich der Löwe čili Jindřich...
Včera, 14:16
Pláň mírně stoupá až ke vzdálenému obzoru. Nízká tráva různých odstínů zelené barvy a zkroucené...
Včera, 10:29
Chcete udělat dobrý skutek a vytvořit domov pejskovi z útulku? Určitě máte dobré úmysly. Adopci...
Včera, 08:11
Současné tradice lidové kultury jako jsou různé obyčeje a svátky sahají až do dávné lidské...
5.8.2020
V naší zemi mají léčivé rostliny dlouholetou tradici. Již v dávné době je lidé nejen...
5.8.2020
Dej mi své ubohé, unavené, své schoulené masy, toužící volně dýchat. Ten žalostný nadbytek tvých...
5.8.2020
I s místenkou. A já se tím vlakem pokusila odjet. Pochopitelně v dobré víře. Absurdní zkušenost s českou...
5.8.2020
Železniční neštěstí u Blovic nedaleko Plzně vstoupilo do drážní historie jako nehoda vlaku s pádem...
5.8.2020
Letní prázdniny a s nimi i období dovolených jsou v plném proudu. Tisíce rodin v...
4.8.2020
Od Tábora až k nám, cestička jako mlat... Tuto písničku už z rozhlasu na táborském...
Reklama