Do sálů Obecního domu, které více než rok sloužily jako očkovací centrum, se vrací kulturní akce

21.5.2022
Táňa Pikartová

Město zapůjčilo prostory počátkem loňského roku Nemocnici Nymburk. Podařilo se zde naočkovat přes sto tisíc lidí.

 

V současné době už nemocnice zvládne tuto službu poskytovat ve svých vlastních prostorech. Od pondělí 9. května funguje očkovací centrum v areálu nemocnice v prostorách infuzní ambulance, vchod D.

„Mně osobně zůstane na očkovací centrum spousta vzpomínek. Mohla jsem u celého projektu být od samého začátku. Od prvotního nápadu nabídnout covidem vyprázdněné sály pro vznik centra, přes přípravu prostor, zpracování pokynů pro dobrovolníky až po desítky odsloužených dobrovolnických směn včetně očkovacího maratonu po boku radního pro zdravotnictví Aleše Tomana. V průběhu měsíců jsem zažila všechny proměny nálad klientů a vím, že to nebylo vždy jednoduché. Mé poděkování patří nejen zdravotníkům a celému personálu centra, kteří za jeho fungováním stáli, ale i zaměstnancům našeho úřadu, kteří se od samého začátku zapojili do jeho činnosti a bez nichž by byl jeho start velmi obtížný. Jejich pomoci si vážím nejen já, ale i naše nemocnice,“ shrnula své ohlédnutí místostarostka Stanislava Tichá.

Prostory Obecního domu jsou opět zcela k dispozici pro plesy, oblíbený Čas na čaj, taneční kurzy a další akce připravované Nymburským kulturním centrem. Nejbližší akcí je 3. června premiérový 1. letní ples města Kokosy v Kokosu. Od 1. srpna se zde uskuteční 2. Nymburský výtvarný salón.

 Nepřehlédněte