• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Do Sokolova se letos vrátí tradiční průvod horníků

  18.8.2022
  Roman Kořinek

  Po dvou covidových letech se do Sokolova vrací průvod horníků. Ten se uskuteční v sobotu 10. září v rámci tradičního Dne horníků, který bývá jednou z nejvíce navštěvovaných akcí v Karlovarském regionu.  Podle místostarosty Sokolova Ladislava Sedláčka (Hnutí pro město Sokolov) se tak vedení radnice vrací k tradici, kterou založilo v roce 2015.

  „Průvod horníků se stal velmi oblíbeným a my bychom do něj chtěli letos zaangažovat i sokolovské sportovce, kteří se tak mohli prezentovat veřejnosti. Průvod letos vyjde v 11 hodin z areálu Sokolovské bytové a počítáme s tím, že by měl v 11:30 dorazit na náměstí budovatelů,“ uvedl místostarosta Sokolova.

  V čele průvodu půjde starostka města Renata Oulehlová (ANO) se zástupci Sokolovské uhelné. „Docela se těším, až si na sebe vezmu hornickou uniformu. Je to pro mě čest a jsem ráda, že se průvod může po dvou letech opět konat,“ sdělila starostka.

  Po slavnostním zahájení, které bude na hlavním podiu kolem půl dvanácté dopoledne na již zmiňovaném náměstí Budovatelů, začne bohatý kulturní a doprovodný program, který se bude odehrávat na území celého města.

  „Hlavní podium nabídne koncert kapel Lucie revival, Děda Mládek Illegal band, Turbo, zpěváka Adama Ďurici, Doktora PP a vrcholem bude koncert kapely Mig 21. V areálu Bohemie bude rockové podium, na kterém zahrají regionální kapely a nejlepší český Rammstein revival,“ doplňuje Ladislav Sedláček s tím, že folkové podium bude na Starém náměstí, kde mimo jin zahraje AG Flek.

  Vedle koncertů bude v areálu Bohemie Den a armádou kam by měl přiletět i vrtulník a za městským Domem dětí a mládeže bude vystavena technika hasičů a policie. U Hornického domu je pak počítáno ještě se street art podiem.

  „Den horníků proběhne bez uzavírek dopravy, kromě krátkodobé v době průvodu horníků. Co se týká nákladů, tak ty jsou letos devět set tisíc korun. Na akci je vstup zdarma,“ dodala Renata Oulehlová.

  Zdroj: vz 


  Témata:

  Nepřehlédněte