Dobříš obnoví a rozšíří skatepark

2.4.2019
Jan Štoll

„Dobré prosluněné ráno ze skate/bike parku! @mysticconstructions navezl připravený materiál ze své dílny a zahájil stavbu přímo na místě. Předpokládané dokončení je 30. 4. 2019. Slavnostní otevření v rámci Májových slavností Dobříš 18. 5. 2019. Nemůžeme se dočkat!“ oznámil Skate/bike park Dobříš na svém profilu.

Město Dobříš po odstranění starých a nevyhovujících ramp rozhodlo o vypsání veřejné zakázky na rampy nové. Ty jsou z důvodu možné nutnosti jejich přesunu koncipovány jako mobilní. Do obnovy vybavení skateparku město investovalo 1,9 milionu korun bez DPH. Doposud se o areál dobrovolně staral pořadatel závodů Bike Fight Aleš Křivánek.

Nový areál bude podle dokumentace rozdělen na dvě části. První je určena pro BMX a zabere plochu o rozměrech cca 18 na 34 metrů. Zůstane tu hrubší asfaltová plocha, která je pro BMX vyhovující. Prvky počítají s pořádáním závodů vrcholových jezdců. Druhá část parku je určena pro skate, počítá se s plochou o rozměrech cca 8 na 43 metrů. Současný hrubší asfalt bude nahrazen  hladším povrchem.

Cvrček

Guláš z cvrčků, rizoto s červy. Proč budeme jíst za 30 let jen hmyzNepřehlédněte