Dobříšský zimní stadion bude po rekonstrukci otevřený od listopadu

19.2.2019
Jan Štoll

Havarijní stav si vyžádal uzavření stadionu, který byl vybudován v 80. letech minulého století. Lidé v Dobříši jsou tak odkázáni na bruslení na rybníku Papež. Předpokládaný začátek opravy stadionu byl posunut na konec března. „Plán byl začátek března, ale po jednání odboru místního rozvoje a dodavatele stavby se termín přesouvá. Hotové dílo musí být předáno do 211 kalendářních dnů,“ uvedla k aktuální situaci starostka Jana Vlnasová.

Projekt bude zaměřený na celkovou rekonstrukci chladicího zařízení. „Z původního chladicího zařízení nezůstane na zimním stadionu vůbec nic, všechny technologické prvky budou nové,“ řekla Vlnasová.  Podle informací radnice stavba dále obsahuje přesunutí rolbovny a výstavbu nové desky ledové plochy. Nová chladicí deska bude na místě původní plochy. „Úprava technologie chlazení přinese energetické úspory a zajistí bezpečný provoz stadionu,“ dodává starostka Vlnasová.

Nová plocha by měla být v provozu od listopadu 2019. Náklady na opravu si vyžádají 29,3 milionu korun, obec získá od Státního fondu životní prostředí ČR dotaci 17,6 milionu korun. Město tak zaplatí 11,6 milionu ze svého rozpočtu.

Součástí prací měla být původně i instalace patek pro budoucí zastřešení, která by vyšla na deset milionů korun. Tyto práce ale radnice nakonec odložila. „Je potřeba zvážit, jak dál v projektu postupovat,“ uvedla starostka pro ČTK.

Bývalé vedení města chtělo v druhé etapě vybudovat zastřešení. To by si spolu s opláštěním a rekonstrukcí tribun, kabin a sociálního zázemí vyžádalo dalších 60 milionů korun. Vlnasová uvedla, že jí chybějí informace o provozních nákladech takto upraveného stadionu. „Což jsou důležité informace, protože víme, že v některých městech jsou náklady na udržení zimního stadionu stejně jako bazénu příliš vysoké,“ dodala.

Místo skladů má vyrůst Nová Ruzyně, město ve městěNepřehlédněte