Dobrodinec dal bezdomovci kabát, ten ho za to povalil na zem a okradl

13.1.2022
Simona Knotková

Za dobrotu na žebrotu – přesně to si mohl říct devětapadesátiletý muž, který se na ulicích New Yorku pokoušel pomoct bezdomovci. Za své dobrodiní byl okraden a fyzicky napaden.

K incidentu došlo na ulici 476 5th Avenue. Bezpečnostní kamery zachytily, jak nejmenovaný muž pokládá kabát na pětadvacetiletého Xaviera Izraele, který ležel na chodníku. Bezdomovec si pomoci v chladném dni ale nevážil a na dobrodince se ihned vrhnul s vidinou snadného lupu. Muže povalil na zem a ze zadní kapsy kalhot mu vytáhl peněženku.

10 typických výmluv, které zná každý pražský bezdomovec

Když se okradený samaritán snažil peněženku získat zpátky, bezdomovec na něho znovu zaútočil. Z ukořistěných peněz se ale dlouho neradoval a krátce poté byl zatčen.

Stalo se tak přitom jen pár dní poté, co Izrael napadl pro změnu ženu, která mu na ulici nabízela pomoc. Kromě ní stačil v letošním roce zaútočit také na další dva lidi.

Lidé kritizují nového okresního prokurátora Alvina Bragga, který ustanovil, že trestné činy nižšího stupně budou hodnoceny jako pouhé přestupky. Pachatele tak mnohdy nemusí stihnout žádný trest.

Zdroj: New York PostNepřehlédněte