Dospívající jírovce a lípy na Bakalářích v Písku obsadí arboristé. Stromy čeká prořezávka

19.10.2021
Jiří Bydžovský

Arboristé ve středu začnou s podzimní prořezávkou stromů na Bakalářích v Písku. Ošetří 45 stromů. Řidiči, kteří na Bakalářích parkují svá vozidla, budou muset dočasně přeparkovat. Práce potrvají do pátku.

„Provedením nezbytných řezů zvýšíme perspektivu těchto stromů rostoucích na významném místě v samotném centru města a spolu s tím můžeme předejít následným růstovým defektům s možnými fatálními důsledky,“ uvedl Ondřej Kofroň, koordinátor městské zeleně.

Arboristé zavěšeni na lanech v korunách stromů a zvuk motorových pil. Takový obrázek se naskytne lidem v Písku. Specializovaná firma tam od středy začne provádět odborné ošetření stromů v celé délce Bakalářů. Od křižovatky v Chelčického ulici až k Putimské bráně.

„Celkem bude ošetřeno 45 stromů, u kterých dojde k zajištění podchozí výšky a provedení zdravotních a udržovacích řezů. Péče o dřeviny tak nekončí pouze jejich výsadbou a zaléváním, naopak v tomto okamžiku teprve začíná,“dodal Kofroň.

Odborně ošetřeny budou dospívající jírovce a lípy. Během prací bude nezbytné krátkodobě uzavírat jednotlivá parkovací místa. „V této souvislosti žádáme občany o pochopení a trpělivost. Arboristické práce budou ukončeny nejpozději do pátku tohoto týdne“ upřesnil koordinátor městské zeleně v Písku.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte