Drama v Železné Rudě: Vozidlo se převrátilo do potoka, řidiče odvezl vrtulník

8.6.2021
Redakce

Vrtulník letecké záchranné služby muže při vědomí a s mnohočetnými zraněními převezl na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň, doplnila Andrea Divišová ze záchranné služby.

Na místo vyjeli kromě záchranářů, hasičů a policie také členové šumavské horské služby, která má se záchrannou službou smlouvu a působí i v obcích, kde má kratší dojezdový čas než záchranáři. „Zasahujeme tak i u nehod místních obyvatel či lesních a zemědělských pracovníků,“ uvedl náčelník šumavské horské služby Michal Janďura.

Záchranáři už nedokázali pomoci. V Opavě utonul jedenáctiletý chlapec

„Zraněný muž ležel pod strojem, ale naštěstí v korytu potoka, takže nebyl zcela přimáčknut. Měl bolesti, ale komunikoval s námi. Bohužel se nám nepodařilo jej vyprostit tak, aby nedošlo k dalším zraněním, takže jsme museli počkat na hasičský jeřáb z Klatov. Jakmile přijel jeřáb a počišťovací stroj nadzvedl, hasiči a záchranáři muže umístili na takzvanou páteřovou desku a šetrně vytáhli z koryta,“ popsal Petr Pospíšil mladší z horské služby. Zraněného si hned převzal lékař letecké záchranné služby.

adp/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte