Dřív tam bývali sovětští vojáci, dnes sportovní vyžití pro děti. Park Mirakulum zahájil sezónu!

Sportovní i jiné vyžití nabízí park Mirakulum, který se rozkládá na více jak desetihektarové ploše v městě Milovice, kde po sovětských vojácích, kteří odešli v roce 1990, zbylo plno vybydleného prostoru. Park byl vybudován z areálu okolo skladu nábytkářské firmy, v 90. letech to byl opuštěný brownfield.

Zakladatelem parku je podnikatel Jiří Antoš, který zpustošený brownfield koupil pro potřeby skladu své nábytkářské firmy TR Antoš, která se později přeorientovala na výrobu pro dětská hřiště. Tím, že by mohl zbudovat park, se Antoš inspiroval v Německu. „Navštívil jsem tam firmu, která také vyrábí dětská hřiště a k tomu si ze svých prvků postavila menší zábavní park. Říkal jsem si, že je to hezké a mohlo by se to u nás taky líbit,“ uvedl pro Náš REGION. Letos park oslaví šest let od svého vzniku.

FOTO: Mirakulum

Mirakulum - Park Mirakulum 2 – Zdroj foto – Archiv MirakulumMirakulum - Park Mirakulum 4 – Zdroj foto – Archiv MirakulumMirakulum - Park Mirakulum – Zdroj foto – Archiv MirakulumMirakulum - Park Mirakulum 3 – Zdroj foto – Archiv MirakulumMirakulum - Park Mirakulum 5 – Zdroj foto – Archiv Mirakulum

Dominantou je hrad

Jeho dominantou je hrad, který obdivují nejen děti. Dále tam jsou houpačky, kolotoče, podzemní labyrinty nebo originální herní prvky, třeba Lesní město a Lanový park. „Letos tahle dvě místa propojíme 65metrovým bludištěm, které vede korunami stromů. Vznikne tak téměř nekonečná zábava pro ty, kteří se nebojí pohlížet na svět z výšky,“ popsal Antoš. Na místo přijíždějí rodiny s dětmi z Prahy, středních Čech i dalších míst.

Zámek v Mníšku pod Brdy se probouzí do nové sezóny. Na prohlídkách se děti nudit rozhodně nebudou

Například loni zbudovaná Vesnička pro nejmenší děti zvítězila v soutěži Dřevěná stavba roku 2018. V parku jsou i naučné zahrady, kde děti poznávají zemědělské plodiny, a naučná lesní stezka. Sezona je od poloviny dubna do konce října. „Moje vize byla vybudovat areál, kde budou všichni spokojení. Myslím, že park je skutečně rodinný a že si v něm každý najde něco – od batolat přes teenagery, jejich rodiče až po dědečky a babičky,“ uzavřel Antoš.

Dnes, 15:35
Také jste možná zaznamenali, že některé dosud málo známé druhy tropického ovoce přestávají být výsadou...
Dnes, 13:25
Bílá zima byla letos krásná a dostatečně jsme se ji nabažili my i naše děti....
Dnes, 11:15
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 11:15
Pokud se jmenujete Horymír, máte smůlu. Ten, kdo se řídí striktně kalendářem, může svůj svátek...
Dnes, 04:00
Když se řeknou názvy filmů Dívka v modrém, Hostinec U kamenného stolu, Jan Žižka, Sokolovo,...
Dnes, 04:00
3D vizualizaci výstavy To nejlepší z architektury šedesátých a sedmdesátých let v České republice připravila...
Dnes, 04:00
V celé zemi bude dohlížet na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel 26 tisíc policistů. Měli...
Včera, 15:35
Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou leží na vysokém horském hřebenu Březiny vybíhajícím ze severozápadních svahů...
Včera, 15:30
Musím se vám přiznat, že jsem teď od Vánoc docela hřešil. Co se týče alkoholu....
Včera, 13:25
Děláme to automaticky. Syrové brambory uvaříme ve vodě a tu pak vylijeme do odpadu. To...
Včera, 11:15
Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného...
Reklama