Dvěma opilým řidičům hrozí za nehodu pod vlivem alkoholu tři roky vězení

31.5.2022
Roman Kořinek

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého muže z Chomutovska, kterého obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Obviněný muž řídil ve druhé polovině května letošního roku krátce po páté hodině ranní osobní motorové vozidlo značky Dacia ve směru z obce Nivy do obce Fojtov. Podle policejního mluvčího Jana Bílka ale nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení.

„Při dopravní nehodě dále poškodil kabely telefonního vedení. Po příjezdu policejní hlídky se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,54 promile. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda. Řidič se na výzvu podrobil odbornému lékařskému vyšetření v nemocnici, odběru krve se však odmítl podrobit,“ říká policejní mluvčí s tím, že způsobená škoda byla vyčíslena na částku kolem 140 tisíc korun.

Druhým hříšníkem je devětačtyřicetiletý muž z Chebska, který byl obviněn ze stejného přečinu. Ve středu 25. května letošního roku krátce po osmé hodině ranní tento muž v Sokolově v ulici Kraslická řídil motorové vozidlo značky Renault.

„Na křižovatce v ulici Nádražní nerespektoval dopravní značení a nedal přednost projíždějícímu vozidlu značky Škoda, které řídil dvaapadesátiletý řidič. Následně došlo ke střetu obou vozidel, který se ale naštěstí obešel bez zranění. I tady byli na místo přivoláni policisté, kteří oba řidiče podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta vyšla u viníka nehody s pozitivním výsledkem 1,60 promile. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen řidičský průkaz. Řidič se na výzvu podrobil odbornému lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun,“ dodal Jan Bílek s tím, že oběma obviněným mužům hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: vz/pčr

 Nepřehlédněte