• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • EKO-KOM podpoří akci „UKLIĎME ČESKO“

    10.3.2022
    Komerční sdělení

    Česko má dobře nastavený systém třídění a recyklace odpadů. Lidé mohou třídit do více než 640 tisíc barevných nádob a kontejnery jsou tak doslova na každém rohu. I tak se bohužel setkáváme s chováním, kdy někteří z nás odpadky odhazují tam, kam rozhodně nepatří! Třeba okolo silnic a dálnic nebo v přírodě během procházky v lese. A následky jejich nezodpovědných činů pak každoročně mírní dobrovolníci při akci „Ukliďme Česko“, kterou již několik let podporuje i společnost EKO-KOM.

    Právě EKO-KOM stojí za systémem třídění a recyklace obalových odpadů v ČR a zajišťuje provoz sítě barevných kontejnerů na tříděný odpad ve spolupráci s městy a obcemi a výrobci baleného zboží. Hustou kontejnerovou síť doplňuje v některých lokalitách tzv. pytlový sběr, sběrné dvory a výkupny surovin. Ročně se tak v ČR podaří vytřídit a předat ke zpracování a recyklaci více než 900 tisíc tun obalových odpadů.

    Navzdory komfortnímu systému třídění odpadů, ale zatím zcela nevymizel nešvar odhazování odpadků. EKO-KOM i proto nadále pokračuje v podpoře projektu Ukliďme Česko.

    „S organizátory projektu sdílíme stejný cíl. Upozornit na to, že odpad nepatří do přírody, ale musí se s ním správně nakládat. A v posledních letech se prostřednictvím této akce snažíme také ukázat, jak lze využít i obtížně zpracovatelné druhy tříděného materiálu,“ řekl Lukáš Grolmus ze společnosti EKO-KOM.

    EKO-KOM již několikátým rokem dodává na úklidové akce odpadkové pytle, které jsou vyrobeny ze 100 % recyklovaných barevných fólií vytříděných v obcích. Zpracovávají se na recyklační lince společnosti SUEZ ČR v Němčicích nad Hanou a využívá barevné fólie, které vytřídili lidé v ČR do žlutých kontejnerů.

    „Tyto pytle jsou de facto 2 v 1. Jsou nositeli informace o smysluplnosti třídění odpadů, jsou důkazem, že i barevné fólie jsou efektivně materiálově recyklovatelné a navíc pytle poslouží pro sběr odpadků z přírody,“dodává Lukáš Grolmus ze společnosti EKO-KOM.

    Letos je hlavním jarním úklidovým dnem sobota 2. dubna a bude zaměřen na úklidy černých skládek a drobného nepořádku z naší přírody, měst a obcí. Pořadatelé se stále více zaměřují také na předcházení vzniku nepořádku a osvětu v této oblasti. Prevenci a osvětě v třídění a recyklaci odpadů se dlouhodobě věnuje také EKO-KOM, např. prostřednictvím školního vzdělávacího programu Tonda Obal na cestách, nebo prostřednictvím projektu Čistou přírodou na webu Samosebou.cz, který upozorňuje veřejnost, že odpad rozhodně nepatří na zem, ani do přírody. Projekt je zajímavý a jedinečný tím, že mapuje atraktivní turistické trasy v online průvodci. Kromě přírodních krás a památek jsou v něm na všech trasách vyznačena i místa, kde je možné vytřídit odpad třeba od svačiny.

     

    Pokud plánujete výlet, buďte k přírodě ohleduplní!  A pokud máte volno a chuť, zapojte se do akce „Ukliďme Česko“.


    Témata:

    Nepřehlédněte