Energie prohrála i druhé derby a propadla se v tabulce na třináctou příčku

6.12.2021
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů si na své konto během uplynulého víkendu nepřipsali ani jeden bod. V pátek neuspěli v Plzni a včera doma nestačili na Litvínov. Oba zápasy prohrála Energie 2:3 a zejména včerejší duel patřil k těm méně povedeným.

Trápení Energie v koncovce a nedisciplinovanost. To jsou dva největší problémy výběru trenérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky. Ten sehrál v pátek vcelku vyrovnaný duel s Plzní, ale na body tam nedosáhl. Včera to ale mělo být úplně jinak. Energie vstoupila aktivně do zápasu proti Litvínovu, ale místo toho, aby otevřela skóre, dvakrát během několika desítek sekund inkasovala a dostala se pod velký psychický tlak. Branky Litvínova zařídil Estephan a Kudrna. O pár minut později sice dokázal Koblasa vstřelit kontaktní gól, ale to bylo na dlouhou dobu vše.

Následovala bezbranková druhá třetina, ve které měla Energie několik přesilových her, ze kterých ale gól vytěžit nedokázala. Litvínov pozorně bránil a čekal na svoji šanci. Ta přišla až v závěrečném dějství, kdy přidal třetí branku Zdráhal a Litvínov měl opět dvougólový náskok. V 56. minutě sice snížil karlovarský Černoch, ale na vyrovnání již Energie nenašla ani dostatek sil, ani dostatek hokejového umu a neměla ani potřebné štěstí. Včerejší zápas tak prohrála 2:3 a propadla se o dvě místa v extraligové tabulce. Karlovy Vary hrály včera sedm přesilových her, ale ani jednu nedokázaly využít. Mnohdy to navíc na ledě vůbec nevypadalo, že hrají přesilovku. A bohužel ke gólu nevedla ani závěrečná power play, zvýrazněná dalším vyloučením hostujícího hráče.

„Bohužel jsme ztratili body ve druhém derby za sebou. Začali jsme velmi dobře, dostali Litvínov pod tlak a vytvořili si šance, které jsme ovšem nedokázali proměnit a vypadli v půlce první třetiny za minutu ze hry. Udělali jsme tři chyby a dostali z nich dva góly, které samozřejmě nakoply soupeře a uklidnil je v jejich situaci,“ hodnotí příčiny neúspěchu asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška a pokračuje: „Poté co se soupeř dostal do dvougólového vedení, měli jsme to s prosazováním těžší. Ve druhé dvacetiminutovce jsme si vytvořili dostatečné množství šancí na to, abychom s tím zápasem něco udělali. Jenže jsme nebyli efektivní, nepomohli si přesilovou hrou. Opět se hráčům nedá vytknout obětavost a bojovnost, rvali jsme se, ale bohužel nám chybí trochu šikovnosti a důrazu, možná i trochu štěstí, abychom si na ty body sáhli.“

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte