Energie si připsala první výhru, v přípravě porazila Liberec

12.8.2022
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů odehráli třetí přípravný duel se silným Libercem. Trenér David Bruk poskládal dosud nejsilnější sestavu a zdá se, že to bylo správné rozhodnutí. Západočeši totiž v utkání vyhráli 3:1.

Zatímco v úvodních přípravných duelech testovali karlovarští trenéři juniory, do města pod Ještědem odjeli bez nich. Mladíci se totiž perou o prestižní hejtmanský pohár. Utkání v Liberci začalo v trochu pomalejším tempu, k vidění bylo hodně nepřesností na obou stranách. Na první branku se proto čekalo dlouhých devatenáct minut. V přesilovce se k puku dostal David Kofroň, který z prostoru mezi kruhy propálil domácího gólmana Kváču.

Ani ve druhém dějství se nekonaly žádné střelecké hody, i když domácí dokázali ve 27. minutě vyrovnat, když se v přesilovce trefil Bulíř. Jenže nerozhodný výsledek trval pouhé dvě minuty, když domácího gólmana podruhé překonal karlovarský Havlín.

Do posledního dějství se tedy nastupovalo za stavu 1:2 z pohledu domácích, kteří se snažili o vyrovnání. V cestě jim ale stála pozorná obrana Energie a také výtečný Štěpán Lukeš. A když se domácí střelci nedokázali prosadit, přihlásil se o slovo Martin Kohout, který jel s Rachůnkem dva na jednoho a tuto šanci dokázali proměnit a zvýšit vedení Energie na 3:1. Do konce základní hrací doby se již žádný z týmů střelecky neprosadil a Karlovy Vary si tak po dvou porážkách na své konto připsaly první výhru v přípravném období.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte