Policisté v Ústeckém kraji upozorňují občany na výskyt nebezpečně dokonalých padělků eurobankovek v hodnotě 100 eur. Podle mluvčí krajské policie Veroniky Hyšplerové se v regionu během krátké doby objevilo hned několik těchto falzifikátů, které představují významné riziko pro obyvatele i podnikatele.
Největší problém těchto padělků spočívá v jejich kvalitě zpracování. Na první pohled jsou od pravých bankovek prakticky nerozeznatelné a mohou tak snadno oklamat i opatrné občany. Pachatelé sice na falešné bankovky vytiskli označení „kopie“, ale učinili tak velmi nenápadně.
„Je to provedeno nenápadně a při běžném používání to může snadno uniknout pozornosti. Lidé často bankovky detailně nezkoumají a při jejich přijímání se řídí především prvním dojmem a pocitem na omak,“ vysvětlila policejní mluvčí problematickou situaci.
Policie proto apeluje na zvýšenou opatrnost všech, kteří přijímají hotovost. Obzvláště obchodníci, podnikatelé a provozovatelé různých služeb by si měli dávat pozor při manipulaci s bankovkami vyšších nominálních hodnot.
Hyšplerová doporučuje věnovat důkladnou pozornost ochranným prvkům bankovek a v případě jakýchkoliv pochybností o jejich pravosti bankovku nepřijímat. Pokud někdo narazí na podezřelou bankovku, měl by kontaktovat Policii České republiky.
Zdroj: ČTK


















