Fanoušci techniky se mají na co těšit! V Plzni startuje Industry Open

23.7.2021
Andrea Jančová

Železnice odjakživa přitahovala nadšence jako magnet.Byla samozřejmě i u rozvoje slavných plzeňských značek Škoda a Plzeňský Prazdroj a do dnešních dnů se v průmyslových areálech zachovaly vlakové vlečky, z nichž některé jsou stále v provozu. Právě po kolejích se návštěvníci festivalu dostanou do areálu depa kolejových vozidel Českých drah i do areálu Škodovky.

„Akce festivalu Industry Open, které se odehrávají na kolejích, byly v minulých letech nejoblíbenější. Jak do Škodovky, tak do depa Českých drah se běžně návštěvníci opravdu nemají šanci dostat. Na obou místech se od průvodce dozvědí spoustu informací o jejich minulosti i současnosti,” prozradila manažerka projektu Industry Open Alena Fialová z pořádající organizace Plzeň – TURISMUS.

Za branami depa kolejových vozidel se návštěvníci podívají na místa, kde se dodnes servisují vlaky v hale soustředěných oprav, a prohlédnou si také točnu, které se říká rotunda, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy. Užijí si i samotnou cestu motorovým vozem 810, kterým do depa pojedou z plzeňského hlavního nádraží.

V sobotu se v rámci festivalu  koná výlet Historickým autobusem po stopách železa a Den otevřených dveří v Muzeu Hangár 3 v Líních. Další možností je výlet do regionu a komentované prohlídky Sklárny Annín v údolí řeky Otavy na Šumavě, která je po Harrachově druhým nejstarším nepřetržitě fungujícím sklářským provozem v Čechách.

Zdroj: TZ Plzen.euNepřehlédněte