Festivalová televize bude mít letos v Karlových Varech nové zázemí

22.6.2022
Roman Kořinek

Festivalová platforma KVIFF.TV bude mít na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nové zázemí. Oficiální festivalová televize, která zprostředkovává veškeré dění na festivalu, a zároveň filmový kanál s knihovnou více než 500 filmů, bude sídlit v multifunkčním prostoru KVIFF.TV Park vedle festivalového hotelu Thermal. Bude pořádat besedy s tvůrci, divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna spojená s občerstvením. Podle tvůrců ze studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers barevnost i zpracování pavilonu odkazuje na architekturu hotelu Thermal a vytváří mu moderního sourozence.

Pavilon KVIFF.TV Parku je sestaven z jednačtyřiceti vertikálních a osmnácti horizontálních modulů. Každý měří kolem šesti metrů na délku, tři metry na šířku a 2,5 metru na výšku a váží od 900 kg až po čtyři tuny v závislosti na dispozici a funkci jednotlivých sekcí. Celková rozloha modulární stavby bude téměř 30 metrů na délku, 18 metrů na šířku a šest metrů na výšku a počítá se s tím, že se do ní vejde až tisícovka návštěvníků. Na realizaci stavby se podílely mj. společnosti Ostra Group, HSF System a Cubespace.

Výrobu má na starosti společnost Cubespace. „Po skončení filmového festivalu pavilon rozebereme a moduly přemístíme na jiné lokality, kde opět poslouží pro vytvoření společenského či komerčního prostoru. To je jedna z výhod modulárního systému Cubespace,“ dodal jednatel Cubespace Martin Berka.

Prostor KVIFF.TV Park nabídne v době festivalu celodenní provoz a nabídne divákům program dotvářející festivalovou atmosféru. Stálou moderátorkou programu v KVIFF.TV Parku bude Linda Bartošová, kterou mohou lidé znát z obrazovek České televize. Denně ve 13:15 a v 16:00 budou formou takzvaného. Meet and Greet setkání s tvůrčími delegacemi filmů z hlavní soutěže karlovarského festivalu. Setkání budou otevřená všem návštěvníkům. Každý den bude také na pódiu KVIFF.TV Parku živé natáčení pořadu Čestmíra Strakatého Prostor KVIFF X, do kterého si moderátor bude zvát domácí i zahraniční festivalové hosty. Večer pak bude hudební program.

Zdroj: čtkNepřehlédněte