• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Festivalový půlmaraton omezí cestující ve Zlíně

  27.5.2024
  Simona Knotková

  Festivalový půlmaraton omezí v neděli 2. června provoz městské hromadné dopravy (MHD) ve Zlíně.

  Akce, která je součástí doprovodného programu mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, přeruší od 10:00 do 13:00 trasy pravidelných linek v Dlouhé ulici, na mostě přes Dřevnici a na Benešově nábřeží, sdělil Vojtěch Cekota, mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO), která MHD ve zlínské aglomeraci zajišťuje.

  Běžecký závod ulicemi města odstartuje v 10:00 u Kongresového centra Zlín. Trasa půlmaratonu odtamtud povede Gahurovou ulicí, po třídě Tomáše Bati, Dlouhé ulici, ulici Zarámí, po Benešově nábřeží, Podvesnou na Čepkov a dále přes Rybníky, Prštné a někdejší baťovský tovární areál do cíle na náměstí Míru.

  Přibližně po dobu 30 minut bude po startu půlmaratonu uzavřena pro veškerý provoz horní část náměstí T. G. Masaryka, horní část Gahurovy ulice, navazující úsek třídy T. Bati a Dlouhá ulice. „Po dobu tohoto krátkodobého přerušení průjezdnosti uvedených ulic zůstanou trolejbusy a autobusy MHD dotčených linek stát před uzávěrou a budou pokračovat se zpožděním v jízdě hned po jejím ukončení,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař. Vzniklé zpoždění se po nějakou dobu promítne do provozu linek. Dopravce avizuje, že může na dotčených linkách operativně krátit spoje.

  Na delší dobu protne trasa závodu Dlouhou ulici a vyžádá si vyloučení provozu z Benešova nábřeží. Dotkne se to pravidelných tras trolejbusových linek 2, 4, 5, 8, 9 a autobusových linek 33 a 38. Vozidla MHD pojedou po dobu uzavírky až do 13:00 po náhradních trasách, které vedou ulicemi Štefánikova, třída T. Bati, Kvítková, třída 2. května a Sokolská.

  Po dobu uzavírky pojede trolejbusová linka 2 z Otrokovic s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, po Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. „Zastávka Baťova nemocnice bude u této linky provizorně přesunuta do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru,“ uvedl Cekota.

  Zlín Film Festival se letos uskuteční 64. rokem, a to od 30. května do 5. června. Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a největší přehlídkou svého druhu na světě. Půlmaraton bude součástí festivalu podeváté. Loni se do něj zapojilo 1143 závodníků.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte