Finále mistrovství světa ve Spartě ve vedru, dešti i bahně

17.11.2022
Vítězslav Hospes

Poprvé od roku 2019 se Spartan závodníci mohli vrátit do své Mekky. V řecké Spartě se první listopadový víkend konalo Mistrovství světa Spartan Trifecta. Konečný výsledek se počítal ze tří závodů ve třech dnech. Mistrem světa se stal opět Čech Richard Hynek! Skvěle se předvedli i závodníci Olympia Spartan Training Kutná Hora.

Počasí si se spartany zahrálo. Na nejkratším pátečním Sprintu (7,5 km) bylo vedro, sobotní Super (13 km) nabídl příjemné počasí na běh a nedělní Beast (26 km) kompletně propršel a přinesl i bahno. Start musel být dokonce pro hustý déšť o patnáct minut posunut.

Celý závodní víkend měl úžasnou atmosféru a spartany všestranně prověřil. Naši závodníci nezklamali. Čtyři z nás skončili v první desítce svých kategorií, Kuba Vrbenský byl ze všech čtrnácti set spartanů celkově osmnáctý. To je obrovský úspěch. Sparta tradičně nezklamala, byla úžasná,“ uvedl předseda a závodník Olympia Spartan Training KH Michal Pavlík a dodal: „Děkujeme Městu Kutná Hora za podporu na této vrcholné světové akci.“


Témata:

Nepřehlédněte