Harry Styles, dříve “ten z One Direction“, vyzrál. Našel svůj vlastní styl

Další fotky

Před 10 lety vznikli One Direction. U startu slavného teenagerského boybandu byla soutěž X-faktor. Hledala nové talenty. Pětice britských hochů prošla jednotlivě slušně, ale do vítězství něco chybělo. Porota se rozhodla, že je dá dohromady. A žasla, co při písni Forever Young Niall, Harry, Zayn, Liam a Louis předvedli. Kluci pak debutovali písní What Makes You Beautiful, která se vyhoupla na přední příčky hitparád.

Hned vystoupili na Olympijských hrách 2012, které se konaly v jejich domovské Anglii a představili se britské královně, která se s dojetím zaposlouchala do melodické svěží písně Little Things a rozpomněla se na začátky Beatles. Uzavřeli smlouvu se Syco Music, producent a majitel Simon Cowell je nejkompetentnější člověk talentových soutěží. V roce 2012 – 2013 skupina už měla na kontě první dvě alba Up All Night a Take Me Home a první dvě turné se stejným názvem nejen po rodné Anglii. Odjeli také do Ameriky a Austrálie. Natočili třetí studiové album Midnight Memories a získali cenu Brit Award. Bylo to nejprodávanější album v historii britského projektu Amazon. Měli parádně našlápnuto. V žebříčku US Billboard 200 (2013) byli prvními, kteří za svá první tři alba získali světové prvenství. Na kanálu Youtube Vevo trhli rekord za 12,3 milionů zhlédnutí za prvních 24 hodin.

Pražské hudební kluby tento týden. Hraje se rock´n´roll a vzpomíná se na Navarovou

V roce 2014 vyjeli na své třetí turné Where We Are Tour a vydali čtvrté studiové album Four. Velmi se proslavili v Americe. Byli prvními, kterým se podařilo dostat svá čtyři první debutující alba na nejvyšší příčky amerických hitparád. V roce 2015, v únoru, vyjeli na čtvrté turné On Road Tour. Ovšem Zayn Malik v březnu skupinu požádal o pauzu. Dodnes se spekuluje, zda za tím byla snaha zachránit vztah se zpěvačkou Perrií Edwards, únava z nedostatku soukromí nebo touha po sólové dráze. Faktem je, že Liam Payne měl také stres, ale ve skupině vytrval. Měli rozpracované páté album Made in the A. M. Album, i když ve čtyřech, dokončili. Pauza se protahuje.

Museli makat jako v kolbence

Starty slavných skupin jsou si podobné. Někdo je dá dohromady, klub, škola, soutěž, inzerát, známý. A pak je převezme producent. Bez něho by se neproslavili ani Beatles, ani Rolling Stones. Producenti skupin říkají: „Skupiny nemají čas se zabývat produkcí. Skupiny musí hrát“. Ben Winston, manager One Direction, s tím souhlasí. I v One Direction museli makat, aby něčeho takového dosáhli a stali se fenoménem. Světová turné jsou vyčerpávající pro zralé hudebníky, natož pro náctileté, ale jsou víc než dobře honorovaná. Písnička Best Song Ever skupině razila cestu k fanouškům. Všichni zpívali výborně a nadšeně a Harry Styles jako toreador svými výraznými vokály pomáhal vyprodávat světové hudební arény.

V epicentru nejkrásnějších žen

Příběh One Direction opět připomene příběh Beatles. Když jako teenageři začínali a měli jen své první lásky, tak to klapalo jako mlýn na rybníku. Harry Styles měl teprve sedmnáct. Ale uběhlo pět let. Zayn Malik se mezitím seznámil se zpěvačkou Perrií Edwards a ostatní s modelkami, při jejich práci to bylo pochopitelné, žádanost One Direction byla pláství medu pro různé módní světové značky a modelingy. Ale v osobním životě hudebních idolů docházelo k peripetiím, seznámením, rozchodům, návratům, rozchodům. Jak modelky, tak slavní hudebníci, vytížení na maximum, měli na vztahy minimum času. To by Louis, Liam a Harry mohli vyprávět.

Všichni na sólové dráze

Nyní tedy máme možnost poznat, jak kdo zpívá single. Louis Tomlinson zpívá a skládá, nejvíc zabodoval nahrávkou Back to You na kanálu Youtube. Pomalé skladby, příjemný hlas. Pozvali ho zpět do X-faktoru, aby koučoval a dělal porotce. Pomohl Daltonu Harrisovi k vítězství. Chodil s modelkou Eleanor Calder. Nyní je otcem, dítě má s přítelkyní Briane Jungwirth, která žije v Los Angeles. Věnuje se fotbalu (Doncaster Rovers) a charitě. Zayn Malik úspěšně předvedl svůj vzlínavě modulovaný hlas a závratné výšky v nahrávce Pilowtalk na Youtube.

Do Dobřichovic zavítá kapela Eddie Edward & Friends American Country Rock Music

Věnuje se rodině a dítěti, které nyní má s krásnou americkou top modelkou Gigi Hadid. Liam Payne nahrál singly Bedroom Floor, Get low a další rytmické s moderním zvukem ve stylu Enrigua Iglesiase. Po rozchodu s modelkou Sophií Smith relaxuje. Niall Horan je velkým překvapením. Vydal jako první z kluků sólový singl This Town. Vyrobil několik hitů, Nice to Meet Ya a Slow Hands. Album Flicker se vyšplhalo na 1. příčku americké hitparády Billboard 200. Věnuje se golfu.

Nejmladší Harry vyzrává

Byl „venkovan“ z Cheshire. Dnes pózuje pro světovou značku Gucci a oslovil ho Hollywood. Když si One Direction dali pauzu, nebavilo ho složit ruce do klína a zkusil natočit sólový singl Sign of the Time. Sklidil pochvalu kritiků a získal 600 milionové zhlédnutí na Youtube. V roce 2016 vydal své první album Harry Styles. Rok na to se vypravil na světové turné Live on Tour a v roce 2019 natočil další album Fine Line, za které sklidil ještě větší zájem kritiků i fanoušků: rozběhl se rockovým směrem. Nahrávka Adore you na Youtube se stala nejpřehrávanější skladbou na přelomu roků 2019 a 2020. Píseň Watermelon Sugar během 24 hodin uslyšelo 10 milionů posluchačů. Nejhranějšími skladbami jsou Juice, Adore you, Watermelon Sugar, Fine Line, Lights Up. Jsou laděny do rocku i funku a countryrocku. Za bicí soupravou je žena, Sarah Jones.

Harry je všestranný muzikant. Zpívá svým houpavým barytonem. Hraje na kytaru. Brilantně se pohybuje po celém prostoru. Moderuje. Skládá hudbu. Píše texty. Podařilo se mu zrockovat hit What Makes You Beautiful. Jeho hlas má různé esence. Je bowiovsky klidný (Lights Up), wonderovsky jemný (Juice), elvisovsky emotivní (Just A Little Bitt of your Heart), jaggerovsky výbušný (Medicine), cookerovsky hutný (Woman), beatlesovsky harmonický (Caroline). Evokuje nostalgicky zlatou éru britského rocku.

Týden v pražských hudebních klubech ve znamení návratu Precedensu a Olympicu

Harry staví na základu, který mu dalo uskupení One Direction, ale je sám svůj a sám za sebe. Harry upřímně říká, že se inspiruje tím, co pro popovou a rockovou hudbu znamená dobrý styl. David Bowie a Mike Jagger. Už na fotografiích a nahrávkách One Direction je možné si toho povšimnout. Všichni jsou nakrátko a v úzkých riflích, on máničkou v širokých kalhotách a halenách jako ze šedesátek. Všichni jsou výborní, on k tomu nepřehlédnutelný, ne pouze „marketingový projekt“. Při zpěvu se dokáže velmi emocionálně naladit a umí to podat působivě, nenuceně, přitom s vkusem. A hlavně stylově. Harry Styles měl přijet za českými fanoušky a posluchači do O2 Arény letos. Kvůli pandemii se koncert přesouvá na další rok. Kromě Prahy plánuje navštívit mnoho evropských měst, Madrid, Vídeň, Krakow, Oslo, Londýn, Paříž.

FOTO: One Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese

One Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - One DirctionOne Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - Harry StylesOne Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - One DirctionOne Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - One DirctionOne Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - Sarah Jones
Další fotky
One Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - LondynOne Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - Harry StylesOne Direction – odrazový můstek pro Harryho Stylese - O2 aréna
Včera, 15:40
Ano, ta kovoveš nás stále otravuje, PES štěká a kouše, nic s tím nenaděláme. Můžeme...
Včera, 13:40
Bez černý je listnatý keř nebo malý stromek dorůstající do výšky přibližně 3 – 7...
Včera, 11:40
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 11:40
Na možné úskalí Modernizačního fondu, který po vypořádání v mezipřipomínkovém řízení zamíří na vládu, upozornila...
Včera, 10:20
Kdo by neznal klasiku české autobusové dopravy z Vysokého Mýta? Karosa řady 700 zanedlouho oslaví...
Včera, 08:11
Osud Adolfa Schwarzenberga, posledního majitele Hluboké, vás zaujal, a tak jsme se vypravili za dalšími...
22.11.2020
Navzdory tomu, že nyní nemohou dělat svou milovanou práci, tedy hrát a zpívat, neztrácejí herečtí...
22.11.2020
Štika obecná, dravá ryba z čeledi štikovitých, patří k nejznámějším sladkovodním dravcům Evropy a k...
22.11.2020
Proto takto v době morní zapovídány i ouředně nejen rozmanité hříchy, ale i zábavy. V...
22.11.2020
Přestože byl film Marečku, podejte mi pero! natočen před čtyřiadvaceti lety, je stále aktuální, vtipný...
22.11.2020
„Svobodu! Svobodu!“ Skandování tohoto hesla, spolu s revoluční euforií a obrovskými nadějemi, neoddělitelně patřilo ke...
Reklama