• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hasiči dostali požár motorestu z filmu „Vrchní prchni!“ pod kontrolu. Zasahovalo 40 hasičských vozů i vrtulník

  18.11.2017
  Redakce

  Hasiče dnes zaměstnal rozsáhlý požár motorestu Čtyři kameny u mladoboleslavské dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. Událost, kvůli níž hasiči vyhlásili nejvyšší poplachový stupeň, si vyžádala uzavření dálnice ve směru na Prahu i nedaleké benzinové pumpy. Na místo bylo vysláno 40 jednotek, s hašením pomáhal i vrtulník. Škody půjdou do desítek milionů korun, příčina zatím není známá.

   

  Budova je kompletně zničena

  S plameny, které dřevěnou budovu zcela zničily, začali hasiči zápasit hodinu před polednem a ani po osmi hodinách požár nemají uhašený. Podle mluvčího Petra Svobody se odpoledne podařilo oheň dostat pod kontrolu, už se nešíří mimo budovu. O úplné lokalizaci ale podle něj zatím nelze hovořit. Hasiči předpokládají, že na místě zůstanou do pozdních nočních hodin. V neděli dopoledne k požářišti zamíří vyšetřovatelé.
  (www.youtube.com)

  Škoda v řádech desítek milionů

  Dřevěná koliba s doškovou střechou byla před časem postavena na místě původního motorestu známého z filmu „Vrchní, prchni!“ s Josefem Abrhámem v hlavní roli. Co bylo příčinou požáru, je zatím otázkou. Škoda se bude podle mluvčího pohybovat v řádech desítek milionů. „Hrubý odhad je 30 milionů korun,“ uvedl.

  U Prahy hoří známý motorest Čtyři kameny, kde se natáčel film Vrchní prchni! Oheň je devastující

  Hasiči museli vyhlásit čtvrtý, tedy nejvyšší poplachový stupeň, který využívají jen při mimořádných situacích. Důvodem byl hlavně nedostatek vody, již přiváželi z několikakilometrové vzdálenosti.

  Ve směru na Prahu byla proto uzavřena dálnice, aby se cisterny mohly dostat na místo co nejrychleji. Situaci komplikovalo i to, že poblíž motorestu je benzinová čerpací stanice. Zásah byl složitý také proto, že šlo o dřevostavbu s doškovou střechou, která se obtížněji hasí.

  Jak šel čas: Podívejte se, kde sídlil Heydrich, a kde Abrhám marně vyhlížel autobus

  Zásah bude pokračovat i v noci, omezení v dopravě také

  Provoz na D10 ve směru na Prahu byl zastaven před 13:00, řidiči mohou ve směru na Prahu sjet na 21. kilometru u obce Tuřice a na dálnici se vrátit na 17. kilometru za motorestem.

  Řidič dostal 9 let za vybrždění na D10. Zabil při tom osmiměsíční dítě

  Podle policejní mluvčí Michaely Richterové je na objížďkách hustší provoz, výraznější komplikace ani dopravní nehody ale nejsou hlášeny. Zatím není jasné, jak dlouho bude dálnice neprůjezdná, ani to, jak dlouho zásah potrvá. Při práci v noci hasičům pomáhají osvětlovací balony.

  (ČTK)  Nepřehlédněte