Historicky první místní referendum bude v Ostrově v polovině února

18.1.2022
Roman Kořinek

Zastupitelé Ostrova včera schválili nový termín konání místního referenda, ve kterém se lidé budou vyjadřovat k výšce jedné z hal ve vznikajícím průmyslovém parku. Referendum se bude konat 18. února. Původní termín vyhlášený na polovinu prosince, byl zrušen z důvodu celorepublikového nouzového stavu. Nový termín podle místostarosty Ostrova Marka Poledníčka (KDU-ČSL) navrhla rada města a následně ho schválilo zastupitelstvo.

„Doporučili jsme zastupitelstvu vyhlásit referendum na 18. února. Jednali jsme o tom na zasedání v mimořádném termínu,“ řekl místostarosta s tím, že se bude jednat o historicky první referendum v Ostrově.

Referendum se v Ostrově vyhlásilo z důvodu změny územního plánu. Ta by měla zahrnovat požadavek investora změnit výšku jedné z průmyslových hal v takzvaném Panattoni parku, který vzniká v areálu bývalého závodu Škoda Ostrov. Investor chce ze schválených patnácti metrů zvýšit halu na dvacet dva a půl metru.

„Se změnou ale část obyvatel nesouhlasí a proto jsme se rozhodli vyhlásit referendum. Máme na něj alokováno zhruba čtyři sta tisíc korun, ale věříme, že náklady budou nižší,“ dodal Marek Poledníček s tím, že hlasování bude probíhat od 12 do 22 hodin.

K tomu, aby bylo referendum platné, musí být účast alespoň pětatřicet procent, což je v Ostrově, kde žije zhruba čtrnáct tisíc voličů, necelých pět tisíc hlasů.

Zdroj: vzNepřehlédněte