Hlavní parkoviště v centru Hořovic bude zrušeno

14.10.2021
Marta ŠeVac

Lidé, kteří přijíždějí do Hořovic za prací či nákupy, event. na úřady, často parkují na parkovišti v proluce v Pražské ulici. Od starosty města Hořovice Jiřího Peřiny jsme se dověděli, že parkoviště bude koncem listopadu zavřeno:

Vzhledem k tomu, že proluka v Pražské ulici, kde je doposud parkoviště, se prodala v pondělí 4. října v aukci, tak parkoviště v Pražské ulici k 30. listopadu končí. Město Hořovice dostalo od původního majitele výpověď a tedy od 1. prosince už město nesmí parkoviště provozovat. Majitelem byl soukromník, který parkoviště pronajímal městu. Kdo proluku koupil, nevíme. V aukci ji nový nám neznámý majitel vydražil za 22 miliónů Kč, vyvolávací cena byla kolem 11 mil. Kč.“

O proluku měl zájem i majitel hořovické nemocnice Ing. Sotirios Zavalianis, který ji ale nakonec nekoupil. Město tedy neví, kdo proluku koupil, a tedy nezná ani záměry nového majitele.

Nicméně parkoviště v proluce bude městu významně chybět. Parkoviště v Hořovicích, včetně těch u supermarketů v dolní části Hořovic za mostem, jsou předimenzovaná. Město zatím nemá představu o tom, jak chybějící parkovací místa nahradit. Jedinou radou je víc využívat městskou hromadnou dopravu, která je zdarma, anebo chodit pěšky.

Marta ŠeVac

FOTO

 


Témata:

Nepřehlédněte