Hluboká nad Vltavou přivítá jaro Velikonoční stezkou s obřími kraslicemi

29.3.2022
Jiří Bydžovský

Nejtěžší kraslice na světě zapsané v Guinessově knize rekordů. Zábava pro všechny věkové kategorie. To jsou Velikonoce na Hluboké. Stezka za obřími kraslicemi, přespolní běhy, rodinné hry a mnoho jiných aktivit pro návštěvníky města již tradičně připravují organizátoři akce Velikonoce na Hluboké.

Tradiční akcí pod názvem Velikonoce na Hluboké otevírají hlubočtí novou turistickou sezónu. Hlavním lákadlem jsou opět obří malované kraslice, které jsou i letos rozmístěny do třech rozmanitých stezek. Výletníci tak budou moci při svých toulkách po ztracených kraslicích ochutnat z mnoha krás, které hlubocké kouty nabízí.

„Projekt s názvem Velikonoce na Hluboké se stal díky svému charakteru rodinné a zároveň charitativní akce jednou z nejvyhledávanějších společenských aktivit brzkého jara v České republice. Každým rokem tuto akci navštíví více než 20 000 návštěvníků,“ říká za organizátory projektu Valerie Chromá.

Symbolem tohoto projektu jsou obří, bezmála 700 kilogramů vážící, kraslice pomalovány akademickými malíři, ale i například dětmi z místní základní školy. Součástí této tradice je i charitativní běh na podporu osob s hendikepem.

„Letos společně pomůžeme malému Edvínkovi, který od narození trpí spastickou kvadruparézou a epilepsií. I přes tyto životní nástrahy Edvínek ráno zahájí širokým úsměvem a okamžitě je připravený se rozesmát na nejmenší podnět. Věřím, že spolu s Vaší pomocí se nám podaří Edvínkovi zajistit tolik potřebné rehabilitace, které nyní v době vývoje kostry potřebuje ,“ doplňuje Valerie Chromá.

Stezka bude návštěvníkům zpřístupněna na Velký pátek 15. dubna 2022 a potrvá do konce měsíce května.

Zdroj:vzNepřehlédněte