Hokej budou fanoušci po třech letech sledovat v Táboře na náměstí

27.5.2022
Jiří Bydžovský

Město Tábor připravilo pro fanoušky hokeje na víkend možnost sledovat šampionát ve finských Helsinkách na velkoplošné obrazovce. Organizátoři ji umístí na Žižkovo náměstí. Vedení města k tomuto rozhodnutí vedl úspěšný čtvrtfinálový zápas českých hokejistů, kteří na šampionátu  porazili Německo 4:1. Fanoušci tak budou moci sledovat závěrečné duely českého týmu na hokejovém mistrovství světa hromadně v historickém jádru města.

„Chvíli poté, co Jiří Smejkal trefil ve čtvrtfinále prázdnou německou branku, jsme začali řešit možnost velkoplošné projekce na náměstí. Povede se to stejně jako v roce 2019. Po shodě radních města, za spolupráce s Odbory kultury, školství, dopravy a Technických služeb Tábora a provozovatelem LED obrazovek se můžeme těšit na společně sdílený hokejový zážitek,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Příznivci hokeje mohou na náměstí sledovat semifinálový zápas Česká republika – Kanada, který vypukne v sobotu 28. května v 17.20 hodin. Projekční technika zůstane na místě i v neděli, kdy jsou na programu boje o medaile. Na náměstí se budou vysílat obě utkání: v 14.20 hodin o bronz a v 19.20 hodin o zlato.

„Obrazovka o rozměrech 5 na 3 metry bude umístěna na vnitřní straně náměstí před informačním střediskem ,tedy směrem k budově Staré radnice,“ doplnil mluvčí Luboš Dvořák.

Během přenosů nedojde k žádnému dopravnímu omezení. Všemu bude předcházet návoz techniky, kvádrů na stabilní zavěšení konstrukce.
Obraz a zvuk půjdou přes satelit, nikoliv přes wi-fi připojení. „Provoz veřejných WC bude prodloužen v sobotu do 20.00 hodin a v neděli do 22.00 hodin. Technické služby přivezou dostatek odpadkových košů a zajistí následný úklid,“ uvedl Dvořák.

Zdroj:vzNepřehlédněte