Směrovky turisty navedou na nejatraktivnější místa v Příbrami jako na Svatou Horu, do Hornického muzea na Březových Horách, na Nový rybník, do aquaparku, kina či divadla, ale také na méně prozaická místa, nicméně neméně důležitá, jako jsou veřejné toalety. Nových šedých sloupků s bílými tabulkami s černým textem a červenými piktogramy si tak můžete všimnout například v Jiráskových sadech, na vlakovém a autobusovém nádraží, před kulturním domem, na náměstí 17. listopadu a dalších místech.
Směrová tabulka je také doplněna informací o orientační vzdálenosti v metrech. Texty na rozcestnících jsou v českém, i v anglickém jazyce a vše je v souladu s vizuální identitou města. Piktogramy nové vizuální identity tak dostaly další praktické využití.
Pečlivý výběr umístění
Podle návrhu městského architekta Jaroslava Malého bylo v centru města instalováno sedmnáct nových rozcestníků, jejichž umístění bylo dlouho diskutováno v pracovní skupině orientačního systému a při výběru míst byly brány do úvahy otázky spojené s komunikací, vlastnickými poměry pozemků, zelení, polohou stromů a jejich kořenový systém, polohou inženýrských sítí, kritérii pro zimní údržbu a dalšími faktory ovlivňující možnosti umístění. Cena za výrobu, montáž a instalaci turistických rozcestníků činila 383.240 Kč bez DPH. S ohledem na rozpočet je vytipováno dalších pět míst, která by měla do budoucna systém logicky doplnit.