• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Hornické muzeum i Svatá Hora. Při toulkách po krásách Příbrami vás provedou nové rozcestníky

  31.1.2018
  Bohumil Brejžek
  Další fotky

  Turisté, ale i občané města Příbrami to teď budou mít jednodušší. I bez mapy v ruce se mohou po městě dobře orientovat. Nový informační systém rozcestníků a směrovek, který nechala radnice po letech obměnit, zavede zájemce k nejvyhledávanějším turistickým cílům a na další důležitá místa.

  Příbramské Hornické muzeum na letošek chystá masopust i novou trasu důlního vláčku

  Směrovky turisty navedou na nejatraktivnější místa v Příbrami jako na Svatou Horu, do Hornického muzea na Březových Horách, na Nový rybník, do aquaparku, kina či divadla, ale také na méně prozaická místa, nicméně neméně důležitá, jako jsou veřejné toalety. Nových šedých sloupků s bílými tabulkami s černým textem a červenými piktogramy si tak můžete všimnout například v Jiráskových sadech, na vlakovém a autobusovém nádraží, před kulturním domem, na náměstí 17. listopadu a dalších místech.

  Výhled na Svatou Horu zakrývají stromy. Příbramská radnice chce na dominantu města vylepšit výhled

  Směrová tabulka je také doplněna informací o orientační vzdálenosti v metrech. Texty na rozcestnících jsou v českém, i v anglickém jazyce a vše je v souladu s vizuální identitou města. Piktogramy nové vizuální identity tak dostaly další praktické využití.

  Obděnický kostel se záhadným náhrobkem J. Krčína potřebuje rekonstrukci. Pomůže sbírka?

  FOTO: Příbram – rozcestníky

  Příbram – rozcestníky - Příbram – Turistické rozcestníky 2Příbram – rozcestníky - Příbram – Turistické rozcestníky 1Příbram – rozcestníky - Příbram – RadnicePříbram – rozcestníky - Svatá Hora, PříbramPříbram – rozcestníky - Hornické muzeum Příbram
  Další fotky
  Příbram – rozcestníky - Hornické muzeum PříbramPříbram – rozcestníky - Nový rybník, Příbram (3)Příbram – rozcestníky - Nový rybník, Příbram (4)Příbram – rozcestníky - Nový rybník, Příbram (2)Příbram – rozcestníky - Nový rybník, Příbram (1)

  Pečlivý výběr umístění

  Podle návrhu městského architekta Jaroslava Malého bylo v centru města instalováno sedmnáct nových rozcestníků, jejichž umístění bylo dlouho diskutováno v pracovní skupině orientačního systému a při výběru míst byly brány do úvahy otázky spojené s komunikací, vlastnickými poměry pozemků, zelení, polohou stromů a jejich kořenový systém, polohou inženýrských sítí, kritérii pro zimní údržbu a dalšími faktory ovlivňující možnosti umístění. Cena za výrobu, montáž a instalaci turistických rozcestníků činila 383.240 Kč bez DPH. S ohledem na rozpočet je vytipováno dalších pět míst, která by měla do budoucna systém logicky doplnit.

  Příbram představuje slavné rodáky a osobnosti moderním způsobem: Na Facebooku a Instagramu

  FOTO: Hornické muzeum Příbram a skanzen

  Hornické muzeum Příbram a skanzen - Hornické muzeum PříbramHornické muzeum Příbram a skanzen - Hornické muzeum PříbramHornické muzeum Příbram a skanzen - 800px-Ševčínský_důl_(důlní_vláček_v_obratišti) Václav BešťákHornické muzeum Příbram a skanzen - 800px-Ševčínská_důlní_dráha,_vlak_na_mostě šjůHornické muzeum Příbram a skanzen - Hornické muzeum Příbram
  Další fotky
  Hornické muzeum Příbram a skanzen - Hornické muzeum PříbramHornické muzeum Příbram a skanzen - Hornické muzeum PříbramHornické muzeum Příbram a skanzen - Hornické muzeum PříbramHornické muzeum Příbram a skanzen - Skanzen Vysoký ChlumecHornické muzeum Příbram a skanzen - Skanzen Vysoký ChlumecHornické muzeum Příbram a skanzen - Skanzen Vysoký ChlumecHornické muzeum Příbram a skanzen - Skanzen Vysoký Chlumec

     Nepřehlédněte