Horská služba dostane krajské peníze na nákup defibrilátoru a zdravotnického materiálu

13.10.2021
Roman Kořinek

Rada Karlovarského kraje schválila poskytnutí příspěvku Horské službě ČR, oblasti Krušné hory na obnovu a doplnění zdravotnického materiálu. Na dotaci ve výši 200 tisíc korun budou podle hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (STAN) využity prostředky z rezervy finančního odboru určené na individuální dotace v roce 2021.

„Poskytnutí dotace horské službě vnímáme vždy jako nezbytné, protože její členové pomáhají zachránit lidské životy a zajišťují péči o zraněné osoby. Pokud chceme podpořit kvalitní péči, je nutné, aby byli záchranáři vybaveni moderními přístroji a kvalitním materiálem, které jim usnadní nelehkou práci mnohdy v těžko přístupném terénu,“ sdělil hejtman.

Peníze z dotace budou podle slov mluvčí Karlovarského kraje Jany Pavlíkové využity k zakoupení automatického externího defibrilátoru Lifepak, protože horská služba je zařazena do systému takzvaných First responderů v Karlovarském kraji.

„Horská služba je jednou z organizací, která má své členy proškolené k provádění kardiopulmonální resuscitace včetně využití automatických externích defibrilátorů. Zakoupeny budou také záchranářské batohy, dlahy a další zdravotnický materiál používaný v každodenní činnosti horské služby, zejména v oblasti Bublava – Plešivec – Boží Dar,“ dodala mluvčí kraje.

Zdroj: vzNepřehlédněte