• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hostivická ODS vyčítá radnici plýtvání penězi. Starostka obhajuje utracené miliony

  2.9.2022
  Jan Štoll

  Náklady na radního, studie a stav silnic. To vyčítá hostivická opozice vedená Markem Černochem (ODS) současnému vedení radnice v čele se starostkou Klárou Čápovou (HOme).

  Podle Černocha bylo zřízení třetího placeného funkcionáře města plýtváním. „Argumentace vedení k tomuto kroku byla, že radní bude mít na starosti veškerou agendu spojenou s územním plánováním, strategickým plánem, komunikační strategie a podobně,“ uvedl. Podle starostky ale uvolněný radní není v jiných městech velikosti Hostivice nic neobvyklého. „Kolega se celé čtyři roky věnoval rozvojovým aktivitám v Hostivici, především strategickému a územnímu plánu, projektům města i jiných investorů a komunikaci s občany – založil radniční facebook, pořádal participační setkání a venkovní výstavy, vytvořil několik webových prezentací projektů a podobně. Tedy věci, které před námi v Hostivici nikdo nedělal. Nebýt uvolněného kolegy, musíme outsourcovat všechny zmíněné služby,“ uvedla Čápová.

  „Tedy běžnou agendu, kterou dříve zvládali sami úředníci,“ uvedl Černoch, šéf kontrolního výboru k práci radního. Vadí mu hlavně náklady spojené s funkcí. „Hostivici stála tato nová funkce čtyři milióny korun,“ napsal Černoch. „Kolega má čistou mzdu kolem 44 tisíc korun měsíčně,“ vysvětluje Čápová. Což je v souladu s kritikou, radnice nevyplácí čistou mzdu, k ní je třeba přičíst odvody a další náklady.

  „Další nesmyslné plýtvání jsou tuny všemožných studií a analýz. Hned po volbách to byla aktualizace strategického plánu za půl miliónu korun a pak už to šlo jak na běžícím pásu,“ pokračuje Černoch. „Široce participovaný strategický plán slouží jako podklad k novému územnímu plánu. Přičemž územní plán je spolu s každoročně schvalovaným rozpočtem, tím absolutně nejdůležitějším dokumentem každého města,“ reagovala starostka.

  Podle opozice mělo také vedení města nechat opravit některé komunikace mimo centrum Hostivice. „Všechny významné opravy komunikací se schvalují zastupitelstvem,“ uvedla k tomu starostka.

  sto


  Témata:

  Nepřehlédněte