Hráči Příbrami odčinili debakl z minulého kola výhrou v přestřelce se Zlínem

17.2.2019
Matěj Karger

Konec zimní přípravy a vstup do jarní části nejvyšší české fotbalové soutěže se fotbalistům 1.FK Příbrami vůbec nepovedl. Po prohře v generálce s Táborskem následoval čtyřbrankový debakl na stadionu Liberce. Ve slunečném dni Na Litavce si chtěli domácí spravit chuť a měli k tomu dobrou příležitost. Do Středočeského kraje totiž zavítali hráči Zlína, kteří se ani po zimní přípravě nevzpamatovali ze spackaného konce podzimní části ligy.

Příbramští byli od začátku mnohem aktivnější. Hře však chyběla finalní překvapivá myšlenka a až na dvě příležitosti Květa, který se do sestavy vrátil po karetním trestu, si domácí nevytvořili velké příležitosti na skórování. Naopak ve 28. minutě musel lovit míč ze své sítě brankář Kočí. Rychlou akci Zlína zakončil Poznar po Bartošákově nahrávce ze strany.

Domácí po inkasovaném gólu přidali na obrátkách a těsně před přestávkou šanci na kýžené vyrovnání vybojoval Mingazov, když Podio stáhl turkmenského forvarda k zemi při centrovném míči. Penaltu pak bez problémů proměnil Rezek a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Bohemka potvrdila příchod bahrajnské posily a Dočkal je blízko k návratu do Sparty

I na začátku druhé půle pokračoval tlak Příbrami a už ve 49. minutě se skóre znovu měnilo. Mingazov tentokrát nahrávkou našel z druhé vlny nabíhajícího Jablonského a ten míč parádně trefil po zemi k levé tyči soupeřovy brány. Pro jednatřicetiletého obránce to byl speciální moment. V lize, do které se vrátil po dvou letech od svého vyhlášeného konce kariéry, se trefil téměř po pěti letech.

Muž zápasu Mingazov, jenž měl prsty v obou gólech svého týmu, nakonec sám přidal třetí přesný zásah Příbrami. Po hodině hry zakončil pohlednou rychlou akci středem hřiště přehozením gólmana Dostála. Vzápětí však zápas zdramatizoval Vyhnal, když unikl domácí obraně a propálil balón mezi nohama brankáře.

Zlín si ale nevytvořil žádné vážnější šance na vyrovnání, naopak Příbram si mohla tři body hned několikrát pojistit. Dobré příležitosti nevyužili Fantiš, Keita ani Mingazov. Příbramské fotbalisty to však nakonec nemusí mrzet. Odnáší si totiž i tak důležitou výhru 3:2.

Kouč Josef Csaplár byl po právu spokojený s výkonem svých svěřenců. „Bylo to utkání, kde se potkal výkon s výsledkem. Předvedli jsme zajímavý fotbal a už před inkasovaným prvním gólem jsme měli několik slibných akcí, ale nedokázali jsme je dotahovat. Musím pochválit hráče, že se dokázali zvednout a otočit výsledek třemi góly. Měli jsme i další šance, mě zápas potěšil a divák se pobavil,“ konstatoval po utkání a dodal: „Dnešní výsledek bude povzbuzením pro hráče i mě samotného. Věděl jsem, že na takový výkon máme.“