Hradecká Flošna otevře! Sezónu zahájí už v pátek

1.6.2021
Redakce

Provozovatelé koupaliště Flošna původně zamýšleli, že otevřou již v pondělí 31. května. Chtěli tak vyjít vstříc plaveckým oddílům. Když ale vláda povolila otevřít i kryté bazény, otevření koupaliště odložili a připravili otevření krytého bazénu na Eliščině nábřeží, a to od středy 2. června.

Koupaliště Flošna bude ve všední dny zatím otevřeno od 10:00 do 19:00, v sobotu a neděli od 09:00 do 19:00. „K prodloužení otevírací doby do 20:00 dojde až podle dalšího vývoje počasí. Na počasí bude záviset i zahájení ranního plavání již od 06:00,“ uvedl vedoucí koupaliště Jan Konvalinka.

Od pátku budou na Flošně otevřené i všechny skluzavky a tobogány, jejichž použití je v ceně vstupného. Vstupné zůstane stejné jako loni. Celodenní základní vstupné pro dospělé placené v hotovosti zůstane na 150 korunách, při platbě čipovými hodinkami bude dál za 125 korun.

Staré koupaliště s fekáliemi je už v Jincích minulostí. Mají nový koupák v srdci přírody

Loňská sezona byla pro koupaliště Flošna podprůměrná. Od 25. května do 24. září na koupaliště přišlo asi 80 tisíc lidí. Přesto správci koupaliště považovali loňskou 11. sezonu za úspěšnou, a to s ohledem na pandemii koronaviru a velmi špatné počasí v červnu a v červenci.

Ostatní koupaliště v kraji se na otevření chystají. Koupaliště v Chlumci nad Cidlinou by mělo otevřít v sobotu 12. června. Správci koupaliště v Lodíně na Hradecku oznámili, že otevřou ne dříve než 19. června. Jiráskovo koupaliště v Náchodě letos neotevře vůbec. Důvodem je rekonstrukce dětského bazénu a brouzdaliště. V době uzavření Jiráskova koupaliště budou mít plavci k dispozici krytý plavecký bazén, který otevře v pátek 4. června.

V bazénech a na koupalištích platí limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních plochy. Lidé se při vstupu musejí prokázat negativním testem na koronavirus, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech.

adp/ČTKNepřehlédněte