• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Hradecké památky posprejovalo sedm mladíků, policie je dopadla po třech letech

    Několik případů posprejovaných budov v Hradci Králové objasnili v těchto dnech hradečtí policisté. Budovy, které jsou památkově chráněné, v roce 2019 posprejovalo celkem sedm pachatelů. Hrozí jim teď až tři roky za mřížemi.

    Hradečtí policisté postupně objasnili případy sprejerství, ke kterým došlo v centru Hradce Králové na jaře roku 2019. „Sedm mladíků, v té době 18 až 19letých, posprejovalo různé budovy v ochranném pásmu městské památkové rezervace i v městské památkové zóně. Malůvkám se nevyhnuly ani stavby, které jsou součástí kulturní památky. Různé nápisy vytvořili kromě různých budov na hradební zdi, na městském opevnění i historických schodištích,“ uvedla k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

    Celková škoda byla vyčíslena na téměř 250 tisíc korun. „Všichni muži jsou obviněni z trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví, za což jim hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let,“ dodala policejní mluvčí.

    Zdroj: Policie ČR


    Témata:

    Nepřehlédněte