Osvětlená páteřní sjezdovka na Ještědu bude už letošní zimu

11.9.2021
Jan Štoll

Po minulé ztrátové sezoně, kdy mohl mít kvůli vládním protiepidemickým opatřením otevřeno jen jeden den, provozovatel skiaráelu na Ještědu původně avizoval, že letos žádné větší investice dělat nebude. Své rozhodnutí ale nakonec přehodnotil.

„Stavební práce jsme začali před letními prázdninami a měli bychom je dokončit, předpokládám, zhruba do poloviny října,“ uvedl ředitel skiareálu Jakub Hanuš.

Nová sjezdovka, dlouhá 1,5 kilometru, vznikla loni na podzim, dělníci ji odlesnili a provedli terénní úpravy, aby mohla být v provozu už na uplynulou lyžařskou sezonu. Osvětlená bude od nové sezony celá. Dosud byl na Ještědu osvětlený pro lyžování jen 380 metrů dlouhý svah označovaný jako sjezdovka F10.

„Pro nás produkt večerního lyžování byl tak klíčový, že jsme s vypětím všech sil sehnali financování, abychom to realizovali. Slibujeme si od toho, že se nám investice bude rychle vracet a vnímáme to jako takovou třešničku na dortu nové sjezdovky a produkt, po kterém tady všichni prahnou,“ dodal ředitel skiareálu.

Skiareál na Ještědu s devíti kilometry sjezdových tratí má od města pronajatá společnost TMR od prosince 2017 na deset let s opakující se desetiletou opcí. Budování osvětlení na Nové Skalce je součástí investice za 125 milionů korun, jejímž cílem bylo hlavně odstranit největší slabinu areálu, což jsou úzké tratě. Nová Skalka je široká až 45 metrů, předchozí Skalka měla jen deset metrů. Před minulou sezonou se rozšiřovaly také sjezdovky Slalomák a Liberecká i Beranova cesta. Projekt zahrnuje i vybudování nového zasněžování pro novou páteřní sjezdovku, podle Hanuše by ho chtěli dělat v příštím roce.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte