I Praha 6 má své dny. Oslaví je festivalem minipivovarů, Turnajem králů a Rusalkou

3.9.2021
Fefík

Nabídka pivovarů bude opravdu široká – pivní speciály, ležáky, pšeničná piva, APA, IPA, Porter, svrchně i spodně kvašená piva. Letošní novinkou budou také jablečné cidery.

Standardní nabídka trhů zůstane zachována jako každou sobotu od 8 do 14 hodin. Prodejci i farmáři kromě své běžné nabídky pro návštěvníky připraví také bohaté „pivní“ občerstvení: nakládaný hermelín a utopence, guláš, trhané vepřové a kachní maso v housce, jamajské speciality na grilu, žebírka a další speciality z grilu a na odlehčení francouzskou galetku, španělskou quesadillu a další.

Zajímavostí bude také účast partnerského města Prahy 6 Bayreuthu, které bude na svém stánku točit pšeničné pivo a opékat bavorské bílé klobásy.

Pražané z šestky jsou pro, aby Šišky na Ladronce zůstaly

Součástí festivalového programu bude mimo jiné i bohatý program, který je pro návštěvníky připravován ve spolupráci s Letištěm Praha. Těšit se můžete na facepainting a aibrush tetování, možnost vyzkoušet si virtuální realitu a řadu dalších kreativních dílen, určených zejména pro děti. Jako památku na závěr bude pak možnost pořídit si rodinné foto v letištním fotokoutku. Vyvrcholení aktivit vás čeká v podobě vystoupení psovodů a sokolníků, kteří společně zajišťují bezpečnost pražského letiště.

Po celý den bude festival provázet hudební program, který vyvrcholí koncertem kapely Bílá nemoc v 18.30 hodin.

Účast na festivalu přislíbily pivovary: Proud, Trilobit, Záhora, Vik, Švihov, Květ, Zbraslavice, Mazák, Chříč, Falkenštejn, Cvikov, Červený vlk, Bašta, Poděbradský Zdroj, Trautenberk, Pivovarský dvůr Plzeň, Říčanský pivovar i místní Klášterní pivovar Strahov, Lajka, Bubenečský pivovar a Břevnovský klášterní pivovar.

Má na kontě vlaky a zdi mnoha metropolí, teď se musel poprat s usedlým profesorem

„Akce u příležitosti Dne Prahy 6 budou i letos skvělou příležitostí k sousedskému setkávání, rodinnému rozptýlení, bližšímu sepětí s městskou částí a lidmi, kteří zde žijí. Koronavirus samozřejmě nezmizel, stále je nutné chovat se obezřetně. Nicméně i tak věřím, že si všichni v Praze 6, které je letos úctyhodných 101 let, společně užijeme prima atmosféru,“ uvedl starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

V sobotu 4. a v neděli 5. září mohou lidé navštívit v parku Maxe van der Stoela na Hládkově Turnaj králů. V letošním roce se bude věnovat Václavu II., který vystoupil ze stínu svého otce Přemysla Otakara II. a vytvořil z Českého království opravdovou středoevropskou mocnost. Návštěvníci se mohou těšit na rytíře na koních v královském turnaji, historickou kapelu, panoše a dvorní dámy nebo tradiční ponožkovou bitvu pro děti. Chybět nebude dobové tržiště a naučná stezka mapující život krále Václava II.

V sobotu 4. září se do Divoké Šárky po roční pauze vrátí Opera v Šárce. Od 14 hodin se zde v režii Originálního hudebního divadla v přírodních kulisách lesního amfiteátru odehraje Rusalka. Divákům se představí sólisté, sbor, balet a orchestr Národního divadla.

Zdroj: MÚ Praha 6Nepřehlédněte