Pražané z šestky jsou pro, aby Šišky na Ladronce zůstaly

26.8.2021
Fefík

Hlasování proběhlo od 26. července do 15. srpna elektronicky přes Geoportál Prahy 6. Celkem se tak v anketě sešlo 789 platných hlasů. Nadpoloviční většina z nich – konkrétně 60 % – se nakonec vyslovila pro zachování objektů na Ladronce.

Chtěl bych poděkovat za účast v anketě všem poctivě hlasujícím respondentům. I po vyřazení duplicitních hlasů se ukázalo, že anketa vzbudila zájem a z hlasování přes Geoportál Prahy 6 se pro občany naší městské části stává příjemná a užitečná tradice,“ řekl Jakub Stárek, místostarosta Prahy 6.

Má na kontě vlaky a zdi mnoha metropolí, teď se musel poprat s usedlým profesorem

Měli jsme za to, že u ankety s tímto tématem není zapotřebí hlasující limitovat přísnými pravidly pro ověření jejich hlasu. Bohužel to někteří účastníci nechtěli respektovat, což mne mrzí. Anketu tak není možné brát za jednoznačně průkazný výsledek. V tomto smyslu budu informovat i radní na jednání o tom, zda městská část obě díla odkoupí,“ doplnil místostarosta Stárek s tím, že do budoucna budou zavedena opatření pro minimalizaci rizika neférového hlasování.

Už při loňské instalaci Rozhledny a Kavárny Šiška městská část Praha 6 avizovala, že v dalším rozhodování zohlední i reakce místních obyvatel a návštěvníků.

Obě instalace, které jejich autor Čestmír Suška vyrobil z vysloužilých cisteren, se během krátké doby staly přirozenou součástí Ladronky a zajímavou atrakcí pro návštěvníky, jimž nabízí úchvatný výhled na břevnovskou pláň i originální možnost posezení. Díla jsou dohromady oceněna na částku 4,5 milionu korun bez daně. O jejich případném odkoupení bude jednat Rada Prahy 6 na svém jednání na podzim.

Zdroj: MČ Praha 6Nepřehlédněte