Infekční oddělení českobudějovické nemocnice přijímá pouze pacienty s covidem

19.10.2021
Jiří Bydžovský

Českobudějovická nemocnice vyčlenila infekční oddělení jako covidovou jednotku. Podobně tomu bylo i na jaře a loni na podzim. Infekční oddělení proto nyní přijímá jen pacienty s nákazou koronavirem. Infekční oddělení má k dispozici pět desítek lůžek. Kapacitu pro koronavirové případy však může nemocnice navýšit v případě potřeby.

„Pacienti, kteří by nyní patřili na infekční oddělení, jsou hospitalizováni jinde. To znamená například, že pokud má člověk na ortopedii sepsi, zůstane tam na jednotce intenzivní péče. V jihočeských nemocnicích je nyní 69 pacientů s koronavirem, 45 z nich leží v Českých Budějovicích,“ uvedla mluvčí českobudějovické nemocnice Iva Nováková s tím, že nemocnice pokračuje v nastaveném režimu omezení návštěv. K pacientům smí pouze dva lidé maximálně na 15 minut.

Loni ve stejnou dobu bylo v jihočeských nemocnicích třikrát víc pacientů s koronavirem než nyní. Hygienici proto stále označují současnou epidemickou situaci v regionu jako klidnou. V kraji připadá za poslední týden 151 případů covidu-19 v přepočtu na 100.000 obyvatel.

Zdroj:čtk


Témata:

Nepřehlédněte